Zła robota nie popłaca

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Zła robota nie popłaca

0
Post autor: STANCA »

Panowie
Ubezpieczyciele zaczynają być co raz bardziej kompetentni.
Przy ubezpieczeniu domków jednorodzinnych żądają wykazania się protokołami z zakresu pomiarów ochronnych.
Tu musisz się wykazać przy oględzinach ogromną wiedzą z zakresu PN, Prawa Energetycznego i rozporządzeń wykonawczych do Prawa Budowlanego.

W przypadku wystąpienia szkody wkracza rzeczoznawca specjalista w temacie i zrobi wszystko by za szkodę zapłacić mało, względnie nic.

Co będzie gdy zajdzie przypadek poświadczenia nieprawdy przez pomiarowca?
Art. 271. KK Poświadczenie nieprawdy
Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5
.

Jak w temacie:
Zła robota nie popłaca.

katastrofista/STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
Zenpro
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 38
Rejestracja: wt cze 01, 2010 8:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Zła robota nie popłaca

0
Post autor: Zenpro »

Witam Kolegów
Dawno nie pisałem na forum, ale siedząc przy kompie dzisiaj też coś naskrobię. Ostatnio coraz więcej mam napraw lub wręcz wymian całej struktury zasilania w obiekcie. Skąd się to bierze - pierwsze pięć lat instalacja jakoś działa, drugie już gorzej zdarzają się awarie ale trzecia pięciolatka to katastrofa. Wychodzi niska jakość materiałów użytych w instalacji, jej nagminne przeciążania i co równie często się zdarza przewymiarowanie zabezpieczeń. Skutek - okablowanie się przegrzewa i coraz bliżej do pożaru. Drugi bardziej poważny problem to niechlujstwo "elektrykierów", którzy pojęcia kultury montażu nie mówiąc już nawet o zgodności z wymogami nie znają lub idą na "na sztukę". Krew mi się gotuje jak coś takiego widzę. Klient patrzy jak najtaniej ale tanio i dobrze w przyrodzie nie występuje. Kolega STANCA ma 150% racji pisząc o ubezpieczycielach. Jeden z moich klientów już tego doświadczył. Właśnie mu instaluję SAP na ogromnym obiekcie bo ubezpieczyciel postawił konkretne warunki. Należy zawsze pamiętać, że nie tylko zagrożenie pożarowe jest groźne ale również mogące wystąpić porażenia prądem co przy wyeksploatowanej instalacji może mieć tragiczne skutki. Nie wszyscy koledzy wiedzą, że przy porażeniu prądem umiera się po cichu.
Jeszcze coś podpowiem młodszym kolegom: jest takie powiedzenie "klient zawsze kłamie". W praktyce często ratuje nam tyłek materiał foto. Róbcie maks dużo fotek ze swojej roboty wierzcie mi przydają się. Nawet te najbardziej bzdurne.
Pozdrawiam
Zenpro
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Zła robota nie popłaca

0
Post autor: STANCA »

autor: Zenpro (...)
"Kolega STANCA ma 150% racji pisząc o ubezpieczycielach. Jeden z moich klientów już tego doświadczył. Właśnie mu instaluję SAP na ogromnym obiekcie bo ubezpieczyciel postawił konkretne warunki. Należy zawsze pamiętać, że nie tylko zagrożenie pożarowe jest groźne ale również mogące wystąpić porażenia prądem co przy wyeksploatowanej instalacji może mieć tragiczne skutki. Nie wszyscy koledzy wiedzą, że przy porażeniu prądem umiera się po cichu.
Jeszcze coś podpowiem młodszym kolegom: jest takie powiedzenie "klient zawsze kłamie". W praktyce często ratuje nam tyłek materiał foto. Róbcie maks dużo fotek ze swojej roboty wierzcie mi przydają się. Nawet te najbardziej bzdurne.
"

kolejna porcja do uważnego czytania
OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PZU Dom

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
str 15 paragraf 11 WYŁĄCZENIE Z ODPOWIEDZIALNOŚCI

Tu zaczyna być już groźnie, wiele działań można dopasować. Podaję za przykład jednego ubezpieczyciela, ale inni mają podobnie.

Ubezpieczyciel nie jest po to by kasę tylko dawać. Ja to tak widzę, zapis jest po to by eliminować wypłaty w razie szkody.

Dobre relacje z klientem kończą się w momencie wystąpienia szkody. Do kogo przyjdzie klient w przypadku odmowy ubezpieczyciela? Temat przerabiany, do wykonawcy.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Zła robota nie popłaca

0
Post autor: Simcode »

Nie tak do końca jest tak jak pisze w tych paragrafach PZU. Bo żeby odstąpić od ubezpieczenia należy takowe zaniechania komuś udowodnić. Jestem świeżo po takiej problematycznej sprawie z PZU dom. Zapalił się komin a za zeszły rok 2020 nie miałem zaświadczenia od kominiarza. Nie chcieli wypłacić odszkodowania . Moje argumenty ich przekonały, pieniądze na remont komina dostałem. Nie potrafili udowodnić że zrobiłem źle , choć to wbrew ich regulaminowi .
ODPOWIEDZ