tr. inst. dzwonkowy td-220/3-5-8 - Co to jest?

Prostowniki, zasilacze, przetwornice, falowniki, stabilizatory oraz pozostałe urządzenia elektroniczno-energetyczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Fraag42
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 17, 2016 16:30

tr. inst. dzwonkowy td-220/3-5-8 - Co to jest?

0
Post autor: Fraag42 »

Znalazłem za cegłą podłączone takie coś jak na zdjęciu. Głośno buczało, aż strach było dotknąć. Odciąłem zasilanie. Odpiąłem i zrobiłem zdjęcie. Co to jest?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt paź 11, 2016 6:36 przez EnergoTools, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co to jest?

0
Post autor: luka2nd »

Wikipedia pisze:Transformator dzwonkowy – rodzaj taniego transformatora zasilanego z domowej sieci elektrycznej przeznaczony głównie do zasilania domowego dzwonka elektrycznego przy drzwiach (także do zamków elektromagnetycznych, do zasilania urządzeń alarmowych itp.) Transformatory dzwonkowe stosuje się w instalacjach domowych przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa: obniżają napięcie sieci 230 V (według standardów obowiązujących w Polsce i w większości Europy) do poziomu - zależnie od konstrukcji - 3, 5, 8, 12 lub co najwyżej 24 V. Dzięki temu instalacje dzwonkowe mogą być bezpiecznie wyprowadzone także np. do wyłącznika znajdującego się przy furtce przy drzwiach w ogrodzie, bez niebezpieczeństwa porażenia ludzi prądem elektrycznym. Moc znamionowa dzwonkowych transformatorów spotykanych na rynku wynosi zazwyczaj od 4 do 16 VA, maksymalny prąd pobierany z uzwojenia wtórnego zazwyczaj nie powinien przekraczać od 0,5 do 2,0 A (także w zależności od konstrukcji). Transformatory dzwonkowe najczęściej mają uzwojenie wtórne z dodatkowym odczepem, umożliwiającym dopasowanie transformatora do potrzeb urządzeń z niego zasilanych.
Torkam
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: pt gru 11, 2015 22:43
Lokalizacja: Malbork

Re: Co to jest?

0
Post autor: Torkam »

To niewielkie urządzonko było w każdym przydomowym warsztaciku w czasach PRL.
Małe, niepozorne ... a ile potrafiło :)
Kłótnia z debilem jest jak zapasy ze świnią w błocie!
Po jakimś czasie dostrzegasz, że świni się to podoba ....
Alberciczek
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 145
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 19:44
Lokalizacja: Tychy

Re: Co to jest?

0
Post autor: Alberciczek »

Torkam pisze:To niewielkie urządzonko było w każdym przydomowym warsztaciku w czasach PRL.
Małe, niepozorne ... a ile potrafiło :)
Zgadza się :D W czasach PRL-u to chyba każdy elektryk miał coś takiego :)
ODPOWIEDZ