Program do projektowania

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
filipiakmat
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 26, 2016 10:02

Program do projektowania

0
Post autor: filipiakmat »

Witam! Jaki Program CAD do projektowania instalacji elektrycznych polecacie? Ważne aby współpracował w DIALux
Mateusz

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Andrzej19903
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 13, 2016 17:51

Re: Program do projektowania

0
Post autor: Andrzej19903 »

Z dialux "współpracuje" wszystko co ma rozszerzenie dwg, dxf. Kwestia ile chcesz wydać na takie oprogramowanie.
Awatar użytkownika
bezpiecznik123
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 642
Rejestracja: wt mar 04, 2014 7:29

Re: Program do projektowania

0
Post autor: bezpiecznik123 »

Ja używam ACad. Raczej nic lepszego nie ma. Do rozdzielni i sterowań są inne programy jeżeli ktoś potrzebuje.
Andrzej19903
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 13, 2016 17:51

Re: Program do projektowania

0
Post autor: Andrzej19903 »

Ze stwierdzeniem, że nie ma nic lepszego od AutoCAD'a się nie zgodzę. Dużo przyjemniejszym programem od AutoCAD'a do projektowania jest np. Bentley Microstation. Program ZWCAD jest wiele tańszy niż AutoCAD a ma taką samą funkcjonalność. Pracuje na obu programach Microstation oraz ZWCAD
filipiakmat
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 26, 2016 10:02

Re: Program do projektowania

0
Post autor: filipiakmat »

No naturalnie, że chciałbym wydać jak najmniej. Ale mówiąc rozsądnie to chciałbym na programie wykonywać rysunki i mieć zestawienia materiałowe oraz obliczenia. Oczywiście współpraca z Dialux mnie bardzo interesuje. I jeszcze coś - rysowanie tras kablowych korytkami kablowymi.
A może ktoś słyszał o programach pomocnych przy projektowaniu rozdzielni w fomacie dwg?
Awatar użytkownika
bezpiecznik123
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 642
Rejestracja: wt mar 04, 2014 7:29

Re: Program do projektowania

0
Post autor: bezpiecznik123 »

filipiakmat pisze:No naturalnie, że chciałbym wydać jak najmniej.
Kolega chce to dla siebie czy do firmy ?
Jest trochę programów ale z mojego doświadczenia ACad jest i tak niezbędny pomimo innych programów o które kolega pyta. Oprócz ACad-a można popatrzeć na SEE Electrical, jest jeszcze ArCADia - INSTALACJE ELEKTRYCZNE i inne.
Jak masz z 50 tyś to można myśleć o odpowiednim oprogramowaniu dla firmy która będzie projektować praktycznie wszytko w dziedzinie elektryki, od kubaturówki po sterowanie i rozdzielnie.
Andrzej19903
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 13, 2016 17:51

Re: Program do projektowania

0
Post autor: Andrzej19903 »

Są różne nakładki na programy CAD. Do projektowania tras kablowych możesz wykorzystać nakładkę BAKSCAD lub cabloCAD, do projektowania odgromówki ELKO-BIS CAD, do rozdzielnic XL PRO lub Legrand CAD. Te nakładki są darmowe i współpracują z AutoCAD'em, ZWCAD'em i innymi programami.
filipiakmat
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 26, 2016 10:02

Re: Program do projektowania

0
Post autor: filipiakmat »

Dzięki Bezpieczniku i Andrzeju pościągam sobie te rzeczy. No cóż ale 50 tysi to na to nie mam :lol: .
Krzysztof Batruch
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 15, 2016 4:41

Re: Program do projektowania

0
Post autor: Krzysztof Batruch »

Myślę, że najlepiej będzie porozmawiać na ten temat z kimś kto się dobrze na tym zna. Ja dzięki znajomym trafiłem do firmy: [cenzura] i dziękowałem już im za to nie raz bo otrzymałem to czego było mi potrzeba. Mnie interesował program CAD/CAM , ale o innych też możesz porozmawiać , może akurat coś doradzą.
Borysław33
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 05, 2016 17:58

Re: Program do projektowania

0
Post autor: Borysław33 »

Korzystam z ZWCAD od 2 miesięcy i jestem jak najbardziej zadowolony. Obsługa stale dba, o to aby ulepszyć program. Dużo szybszy od poprzednich wersji. Dobrze obsługuje bloki dynamiczne i obrazy rastrowe. W wersji 64 bit-owej na prawdę ładnie wykorzystuje potencjał komputera. Zobaczymy jak to będzie dalej :)
ODPOWIEDZ