Bezprzewodowy sterownik sterowania piecem

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Torkam
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: pt gru 11, 2015 22:43
Lokalizacja: Malbork

Re: Bezprzewodowy sterownik sterowania piecem

0
Post autor: Torkam »

Dudek098989 pisze:Tak, jak najbardziej tylko jak człowiek mówi, że się nie da a on zapyta czy teoretycznie można to powiesz tylko teoretycznie można i już złapał cię za słowo i masz to zrobić. :/
Nie takie rzeczy się robiło ... więc jest to kwestia ceny.
Tylko że, :
Nie możesz argumentować wygórowaną cenę Twoją usługą jako widzimisię, a konkretnie że koszt materiałów oraz przewierty, maskowanie itd zajmą bardzo dużo roboczogodzin.

Zerkałeś na ten ecoNET ??
Ja bym wieszał tablet w miejscu które chce, a sygnał po wifi (oczywiście jeśli faktycznie to działa)
Oryginalny sterownik wieszamy w miejscu gdzie jest łatwy dostęp i damy radę podjeść z przewodem.

Czy sterownik pieca obsługuje dwa panele jednocześnie ??
Często można tylko jeden podłączyć, bo szyna komunikacyjna rozmawia tylko z jednym.
Kłótnia z debilem jest jak zapasy ze świnią w błocie!
Po jakimś czasie dostrzegasz, że świni się to podoba ....

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
electrics
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 852
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 17:53
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Bezprzewodowy sterownik sterowania piecem

0
Post autor: electrics »

Jestem pod wrażeniem, Jak słyszę o ludziach, którzy chcą rozmawiać że swoimi sprzętami w domu. Dzwonić do nich, maile i smsy pisać i na co tam jeszcze technika pozwala. Dla mnie to są objawy paranoi. Kocioł, owszem, potrzebuje wysterowania, aby pracował ekonomicznie, ale to załatwia zwykły sterownik (termostat) Nawet gdy chcemy uzyskać inne temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, należy to skonfigurować z instalacją ogrzewania i powinien to zrobić hydraulik. Nastały takie czasy, że instalacje są ze sobą powiązane i nie jest normalne wymaganie inwestora w stosunku do elektryka, aby konfigurował sanitarkę. Kocioł jest na gwarancji, powinien przejść pierwsze uruchomienie przez autoryzowanego instalatora i wszystko w temacie.

Koledzy, nie róbcie tego typu rzeczy tylko dlatego, że klient tego sobie życzy, bo to nie jest Koncert Życzeń. Jak coś pójdzie nie tak, to problem Ty będziesz miał i pozorny zysk początkowy może się przerodził w stratę.
Dudek098989
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 15, 2016 20:26

Re: Bezprzewodowy sterownik sterowania piecem

0
Post autor: Dudek098989 »

Torkam pisze:
Dudek098989 pisze:Tak, jak najbardziej tylko jak człowiek mówi, że się nie da a on zapyta czy teoretycznie można to powiesz tylko teoretycznie można i już złapał cię za słowo i masz to zrobić. :/
Nie takie rzeczy się robiło ... więc jest to kwestia ceny.
Tylko że, :
Nie możesz argumentować wygórowaną cenę Twoją usługą jako widzimisię, a konkretnie że koszt materiałów oraz przewierty, maskowanie itd zajmą bardzo dużo roboczogodzin.

Zerkałeś na ten ecoNET ??
Ja bym wieszał tablet w miejscu które chce, a sygnał po wifi (oczywiście jeśli faktycznie to działa)
Oryginalny sterownik wieszamy w miejscu gdzie jest łatwy dostęp i damy radę podjeść z przewodem.

Czy sterownik pieca obsługuje dwa panele jednocześnie ??
Często można tylko jeden podłączyć, bo szyna komunikacyjna rozmawia tylko z jednym.

No otóż jest możliwość podpięcia 2 sterowników jeden ten internetowy, drugi zwykły. Planowane było aby był w sypialni, ale jak zwykle warunki pokazały co innego
ODPOWIEDZ