Jakie narzędzia izolowane

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
bobdeejay
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 21, 2016 9:55

Jakie narzędzia izolowane

0
Post autor: bobdeejay »

Witam, po mału czas na wymiane narzędzi i teraz chciałbym kupić jakieś wkrętaki izolowane do 100 zł, obcinaczki, kombinerki myśle że marki knipex ale czekam na wasze opinie, jeszcze chciałbym wskaźnik napięcia dwubiegunowy do 100 zł i tu myśle na UT-15C. Jakiej marki narzędzi wy używacie i jakie byście mi polecili ?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
JacekH07
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 312
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 17:16

Re: Jakie narzędzia izolowane

0
Post autor: JacekH07 »

Ja używam narzędzi ręcznych NEO TOOLS (w tym izolowane) i nie narzekam. Choć niektóre trochę rdza łapała ale oczyściłem i spokój. Z tego co widziałem obecnie NEO poprawiło jakość. Co do wkrętaków mogę polecić z czystym sumieniem. Reszta też spisuje się dobrze poza tym mankamentem co napisałem wyżej ale to nie przeszkadza w pracy. Co do wskaźnika dwubiegunowego mam ten sam model i myślę o wymianie na Sonel P2 lub P3 bo jak jest niskie napięcie to słabo widać na wyświetlaczu wartość.
Z głupcem nigdy nie dyskutuj bo najpierw zrówna Cię do swojego poziomu a potem pokona praktyką
Awatar użytkownika
roberto
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 642
Rejestracja: wt lis 06, 2007 12:17
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakie narzędzia izolowane

0
Post autor: roberto »

Używam różnych, w tym HAUPA - czerwone.
roberto
rykpat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: pt gru 23, 2016 21:19

Re: Jakie narzędzia izolowane

0
Post autor: rykpat »

Ja używam wkrętaków izolowanych z Haupy i bardzo je polecam.

Dokładne oznaczenia na pudełku Haupa Set 1000V Art. 101999. (Niestety przekraczają budżet 100zł)
Obcinaki boczne, kombinerki, szczypce - magnusson. Do tego mam nożyce do kabli macallister i do ściągania izolacji tez z tej firmy.
Wskaźnik mam jakiś noname, z odzysku, więc się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
slawek2385
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 318
Rejestracja: wt paź 28, 2008 19:34
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Jakie narzędzia izolowane

0
Post autor: slawek2385 »

Ja posiadam Wera.Do 100 zł można kupić zestaw czerwonych 6szt.
pit84
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 50
Rejestracja: sob maja 29, 2010 22:11
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie narzędzia izolowane

0
Post autor: pit84 »

witam,

jeśli chodzi o wkrętaki używam Haupe czerwone,
boczki i szczypce - knipex, bardzo polecam wielofunkcyjny knipex 13 86 200
automat do obierania żył haupa, nóż joker haupa

jeśli chodzi o lejce, ja używam fluke t110, koszt około 300 zł, ale zwróciłbym uwagę, że ma fajną funkcję wyzwalania róznicówek co wielokrotnie mi się w praktyce przydawało.
co do mierników unit - fajne w swojej klasie cenowej, aczkolwiek ja się spotkałem z kłopotami po około roku użytkowania z przewodami - zaczynają pękać. Więc warto to przemyśleć...

z tanich marek polecam lux tools z obi. O dziwo mam kombinerki od 10 lat i absolutnie nic im nie ubywa ze sprawności...
manio
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 25, 2014 18:39

Re: Jakie narzędzia izolowane

0
Post autor: manio »

Płaskie śrubokręty to polecam WIHA SLIM izolacja nie ma większej średnicy niż część robocza wiec nie trzeba się uciekać np. przy używaniu złączek sprężystych lub innych gdzie głęboko trzeba wcisnąć śrubokręt do skracania izolacji i robienia tzw. obrzyna.
Olimeg
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 15:19

Jakie narzędzia izolowane

0
Post autor: Olimeg »

Warto rozeznać się w ofercie firmy Hubix. Pełen osprzęt dla elektryka do prac pod napięciem. Ja często u nich zamawiam i zawsze wszystko sprawnie, a sprzęty wysokiej jakości i w przystępnych cenach.
p0inT
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 21
Rejestracja: czw lut 22, 2018 11:19

Jakie narzędzia izolowane

0
Post autor: p0inT »

Ja używam zestawu wkrętaków izolowanych firmy WIHA.
Polecam - już bardzo długo je eksploatuje na co dzień i oprócz brudnych rączek nic się z nimi nie dzieje :)
Jeżeli chodzi o szczypce to Knipex, Wiha i Haupa.
ODPOWIEDZ