GSTAR i CADise

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
janbrz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 19, 2006 16:43
Lokalizacja: Płock

GSTAR i CADise

0
Post autor: janbrz »

Witam
Czysta reklama, ale zasłużona.
Jak ktoś numeruje siatki pod oświetlenia na podkładach z dwg to polecam ściągnąć wersje demonstracyjne GSTARA i CADise.( ise.pl)
GSTAR otwiera bez problemu duże, wielowarstwowe rysunki, a CADise wypełnia wskazane obszary siatkami ponumerowanych punktów.
Obiekty duże handlowe, hale nie stwarzają żadnych problemów z rozwarstwianiem i numerowaniem.
Najbardziej podoba mi się numerowanie pomieszczeń nieregularnych.
Proste, szybkie, narzędzie dla "oświetleniowców". Dla mnie duża oszczędność czasu.
Mam legalnego Cada i potrzebne narzędzie.
Kupiłem komplet i nie wiem czemu nie zrobiłem tego w tamtym roku, a miałem dema pościągane.
Dziękuję Panu Jackowi za pomoc.

JB

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
janbrz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 19, 2006 16:43
Lokalizacja: Płock

Re: GSTAR i CADise

0
Post autor: janbrz »

Numeruje bloki, nie tylko z CADise.
Ma ustawiany offset między symbolem i opisem, tak że można mieć krzyżyki z symbolem na styk.
Podpowiada niezbędną ilość punktów, możliwa jest ich liczbowa korekcja.
Ma edycję opisu i sposobu narastania numeracji punktów pomiarowych.
Można na nieregularny obszar zaciągnąć większą ilość punktów, wyciąć zbędne i jednym ruchem przenumerować.
Można klatkę schodową dzielić na biegi i podesty obszarami, numerować w ramach oddzielnych obszarów, a można puścić numerację jednym ciągiem mając różne układy punktów na podestach i biegach.
Może to trochę i reklama, ale jak pomyśle ile czasu mi to zajmowało to może i komuś ta wiedza się przyda.
JB
janbrz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 19, 2006 16:43
Lokalizacja: Płock

Re: GSTAR i CADise

0
Post autor: janbrz »

Dalszy ciąg radości.
CADise aktualnie pozwala na numerowanie w lewo/prawo, góra/dół.
Świetnie się to sprawdza przy numerowaniu siatek pomiarowych oświetlenia pomieszczeń.
Ja osobiście uważam, że najbardziej czytelnie wyglądają siatki numerowane od strony wejścia w stronę bardziej odległej bocznej ściany i w głąb pomieszczenia.
Ale czasami wejście jest na rysunku z góry pomieszczenia i trzeba numerki rozwijać wierszami w dół.
Albo dla odmiany kolumnami w lewo lub prawo.

Drugą ciekawostką zaimplementowaną w CADise jest numerowanie obiektów według kolejności przecięcia polilinią. Czyli funkcja dla niskoprądowców z DSO, PPOŻ, czujek, opraw awaryjnych.

Można włączyć numerowanie kolejno wstawianych obiektów.

Przyznaję się bez bicia że najbardziej mnie interesują w CADise aspekty generowania siatek pomiarowych oświetlenia na podkładach z Acada, bo to do tej pory był to najwiekszy złodziej mojego czasu.
pozdrawiam oświetleniowców
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 993
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GSTAR i CADise

0
Post autor: EnergoTools »

Witam,

Bardzo dziękuję za opinie na temat nakładki CADise.
Program powstał w celu wspomagania rysowania dokumentacji elektrycznej w oparciu o podkłady budowlane, nadal go rozwijamy i chętnie poznam inne propozycje rozwijania funkcji.

Aby pokazać zarys pracy z programem proponuję zobaczyć filmik
Film prezentujący działanie CADise

Więcej o programie oraz link do skopiowania wersji instalacyjnej...

Z poważaniem,
Jacek.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...
spalek
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 19:40
Lokalizacja: Strzeleczki

Re: GSTAR i CADise

0
Post autor: spalek »

Czy ktoś może wie kiedy CADise będzie współpracował z wersją GSTARCADA 2023 ?
Ostatnio kupiłem aktualizację GSTARCAD do wersji 2023 i dalej pracuję na wersji 2021 bo CAD Ise nie widzi nowej wersji
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 993
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GSTAR i CADise

0
Post autor: EnergoTools »

Witam,
Ja wiem :)
Pracujemy nad tym. Zmiany w sdk wymagają przepisania całości na nowo, więc prace się przeciągają. Rysowanie siatki oświetleniowej oraz drogi ewakuacyjnej już jest w fazie testów. Postaram się przygotować i udostępnić jak najszybciej.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 993
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GSTAR i CADise

0
Post autor: EnergoTools »

Witam,

Jest już nowa wersja CADise. Program został napisany w nowej technologii działa w środowisku GStarCAD i ZwCAD. (Jest możliwe uruchomienie na platformie autocad oraz bricscad).

Możliwości programu:
- rysowanie siatek pomiaru oświetlenia na podkładach dwg (PN-EN 12464-1)
- rysowanie punktów pomiaru natężenia oświetlenia dróg ewakuacyjnych (PN-EN 1838)
- tworzenie projektów elektrycznych w oparciu o bibliotekę symboli:
- zabudowa rozdzielnic
- rysowanie na rzutach budynku
- rysowanie schematów ideowych jedno ora wielokreskowych

Obecnie pracujemy nad rozszerzeniem bibliotek symboli.
Ponieważ docelowo nakładka będzie wspomagać równeż automatyzacje rysowania szkiców do pomiarów wykonanych w programie PROTON+, chętnie posłuchamy o propozycjach funkcji, które według Kolegów mogą przyspieszyć takie prace.

cadise-numerowanie.png
cadise-drogi-ewakuacyjne.png
cadise-biblioteka.png
cadise-siatki-oswietleniowe.png
Opis produktu..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...
ODPOWIEDZ