Metrel Metrel MI 3102H BT czy MPI-530.

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Pawel_D
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 14, 2016 18:52

Metrel Metrel MI 3102H BT czy MPI-530.

0
Post autor: Pawel_D »

Witam, prosiłbym o rzetelną opinie i opis znaczących różnic w ww miernikach. Zamierzam kupić jeden z nich. Miernik potrzebuję do wykonania pomiarów instalacji, które sam wykonuję. Ewentualnie do pomiarów na zlecenie w firmach/zakładach przemysłowych.
Na razie jestem za kupnem Metrela ( 2,5kV ), natomiast widziałem Sonel-a w akcji jak zlecałem pomiary i widziałem, że jest dość intuicyjny.
Z góry dziękuję i proszę o opinie.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Pawel_D
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 14, 2016 18:52

Re: Metrel Metrel MI 3102H BT czy MPI-530.

0
Post autor: Pawel_D »

Witam ponownie, widzę, że zainteresowanie niewielkie. Na podstawie suchych instrukcji, porównałem oba mierniki. I teraz pytanie do pomiarowców, co częściej jest bardziej użyteczne i co wybrać? Metrel ma pomiar rezystancji przy 2,5 kV, Sonel 1kV; Metrel nie ma możliwości pomiaru rezystancji uziemienia 4P, Sonel ma możliwość 4P; (którą metodę najczęściej używacie przy tych pomiarach ? ) Sonel ma dokładniejszy pomiar impedancji pętli zwarci do 0,001, czy to istotne?
janbrz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: śr lip 19, 2006 16:43
Lokalizacja: Płock

Re: Metrel Metrel MI 3102H BT czy MPI-530.

0
Post autor: janbrz »

Zakładamy jeden miernik na szyję i robimy 200 gniazdek a później zamieniamy na drugi.
A na poważnie nam MPI525 ze względu na autoiso2500. Ta przystawka do kabli jest rewelacyjna. MPI 525 na max 10gigaohmów więc dokupiłem MIC2510 bo jest do 400gigaohmów.

Ale do roboty to MI3102BT.
Lekki i szybki. Ma IT.
Ma nawet pomiar N-Pe jak stary eurotest 61557.
Albo bez IT ale z 2,5kV.
Wszystko zależy ile i czego robimy.
Nie znalazłem jeszcze ale in one.
ODPOWIEDZ