Indukowanie się napięcia w przewodzie sterowniczym

Forum porusza kwestie związane z zachowaniem jakości oraz problemy eksploatacyjne przy złej jakości energii elektrycznej
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
ODPOWIEDZ
engee
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 27, 2017 3:39

Indukowanie się napięcia w przewodzie sterowniczym

Post autor: engee »

Witam.
Pomóżcie koledzy rozwiązać problem.
Mianowicie, zastanawiam się jak obliczyć jakie napięcie wyindukuje się w żyle sterowniczej przewodu nieekranowanego H07RN-F 5x2,5. Przewód zasila silnik o mocy 2,2 kW, napięciem trójfazowym 500 V, długość przewodu 500 m, sieć typu IT. Czy w przewodzie sterowniczym (czwarta żyła) wyindukuje się jakieś napięcie? Jeśli tak to jakie i jak to wyliczyć?
Wspomniany przewód przeznaczony jest do kontroli ciągłości obwodu uziemienia i na końcu wpinana jest dioda prostownicza połącząna z żyłą PE.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » dostępny teraz

Jeżeli chcesz być Elektrykiem powinieneś wiedzieć, że Twoim najważniejszym zadaniem będzie nauka. Poszerzanie swojej wiedzy oraz umiejętności to niezbędne elementy sukcesu w naszej branży. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zobacz nasze szkolenia...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ