Stara instalacja.

Forum porusza kwestie związane z zachowaniem jakości oraz problemy eksploatacyjne przy złej jakości energii elektrycznej
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Cantona778
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 09, 2017 15:13

Stara instalacja.

0
Post autor: Cantona778 »

UDomyślnie Stara instalacja
Witam, szybkie pytanie. Mam w mieszkaniu stara instalacje elektryczna. Stare bezpieczniki topikowe. W łazience mam 3 halogeny. Jeden był wykręcony, pomyślałem nic dołożę zeby był komplet. Co sie stało...po włączeniu włącznika światło zapala sie po jakichś 2-3sekindach. Po ok 0,5 h świecenia światła sie wyłączają. Po chwili włączają i znowu wylaczaja. Co jest tego powodem? Przegrzewanie sie przewodów ponieważ pobór mocy jest większy? Opóźnienie bo kable sa stare i rezystancja jest większa i zanim prąd dopłynie do transformatorów a zatem do halogenów? Dlaczego światło sie wyłącza? Co prowokuje wyłączenie? Bezpiecznika nie wybija, spadek napięcia czy jak? Nie jestem jakimś ekspertem dlatego proszę o wyrozumiałość.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
electrics
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 852
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 17:53
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Stara instalacja.

0
Post autor: electrics »

A jaki masz zasilacz do tych halogenów?
Cantona778
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 09, 2017 15:13

Re: Stara instalacja.

0
Post autor: Cantona778 »

Wyglada na to że majstry zrobiły jeden zasilacz dla trzech spotów. Jeśli na wyjściu ma 12 v i jest tym zasilane 3 halogeny to natężenie będzie za słabe i stad te dziwne akcje? JesCze dodam tylko ze otwory sa tak małe ze ani ręki nie mogę włożyć do sufitu ani zdjęcia tel zrobić. Zdołałem tylko wyciągnąć kable zeby zobaczyć kostkę. Przewód zasilający i pozostałe 3 na 3 halogeny.
ELPat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: śr maja 10, 2017 17:46

Re: Stara instalacja.

0
Post autor: ELPat »

Powiedziałbym tak. Wywalić halogeny+zasilacz/trafo i wstawić LEDy.
Oczywiście niech to zrobi odpowiednia osoba ;)


Prawdopodobnie zasilacz/trafo masz już zepsute, czy przegrzane i po dołożeniu 3 żarówki nie wyrabia. Dlatego światło gaśnie.
Nie biorę odpowiedzialności za to co robisz.
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Re: Stara instalacja.

0
Post autor: luka2nd »

Albo wymienić ten zasilacz elektroniczny na niezniszczalny toroid, jeśli ma być dalej 12V - w końcu to łazienka.
ODPOWIEDZ