W pewnej szkole ...

Zdjęcia oraz filmy artystyczne, ku przestrodze oraz zwykłe poglądowe, ale zawsze z branży. Aby oglądać zdjęcia w pełnym rozmiarze należy być zalogowanym
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2905
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

W pewnej szkole ...

0
Post autor: elmontjs »

Ten "układ" działa i zasila urządzenie w I kl. ochronności !!! ...mam nadzieje, że po uwagach w protokole przestanie :)
Załączniki
zbliżenie.JPG
zbliżenie.JPG (25.23 KiB) Przejrzano 4816 razy
P_20170901_170928.jpg
Człowiek uczy się całe życie i ...

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 788
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Re: W pewnej szkole ...

0
Post autor: luka2nd »

Czy to jest YTKSY? Kogoś poniosło :D
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Re: W pewnej szkole ...

0
Post autor: STANCA »

luka2nd pisze:Czy to jest YTKSY? Kogoś poniosło :D
2x0,5 mm kw :)

W pewnej szkole ........ zwróciłem uwagę, że pracownik gospodarczy nie powinien pchać swoich łap do instalacji elektrycznej, na to dyrektorka, zawsze wszystko u nas robi, ale jak potrzebny papierek to się go pośle na szkolenie i egzamin i zrobi papiery. Ja odpowiedziałem, że uczę się tego zawodu już dziesiątki lat, i nie wiem czego może się nauczyć na szkoleniu kilkugodzinnym człowiek niezwiązany z zawodem bez podstaw elektrotechniki?

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe
Brencik
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 06, 2005 18:29
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce, powiat Łękołody
Kontakt:

Re: W pewnej szkole ...

0
Post autor: Brencik »

STANCA pisze: Ja odpowiedziałem, że uczę się tego zawodu już dziesiątki lat, i nie wiem czego może się nauczyć na szkoleniu kilkugodzinnym człowiek niezwiązany z zawodem bez podstaw elektrotechniki?
STANCA
Panie, aby prawidłowo podłączyć przewód nie potrzeba dziesiątek lat nauki tylko trochę zdrowego rozsądku i praktyki, chyba że Pan całe te dziesiątki lat z nosem w książkach i przepisach...
Mam wrażenie że powoli robi się w Polsce to co na zachodzie, gdzie jeden pracownik włącza drukarkę, drugi potrafi włożyć papier a trzeci coś wydrukować. No i każdy ma stosowne certyfikaty, szkolenia, uprawnienia i poświadczenia. :lol:
zbich70
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 111
Rejestracja: pn lis 12, 2012 12:59

Re: W pewnej szkole ...

0
Post autor: zbich70 »

Brencik pisze:Panie, aby prawidłowo podłączyć przewód nie potrzeba dziesiątek lat nauki tylko trochę zdrowego rozsądku i praktyki, chyba że Pan całe te dziesiątki lat z nosem w książkach i przepisach...
Mam wrażenie że powoli robi się w Polsce to co na zachodzie, gdzie jeden pracownik włącza drukarkę, drugi potrafi włożyć papier a trzeci coś wydrukować. No i każdy ma stosowne certyfikaty, szkolenia, uprawnienia i poświadczenia. :lol:
Kolega miał kiedyś okazję rozmiawiać z prokuratorem? Nie sądzę.
Gdy komuś stanie się "kuku", takie sztubackie tłumaczenia jak powyżej nie mają żadnej wartości.
Brencik
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 06, 2005 18:29
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce, powiat Łękołody
Kontakt:

Re: W pewnej szkole ...

0
Post autor: Brencik »

zbich70 pisze: Kolega miał kiedyś okazję rozmiawiać z prokuratorem? Nie sądzę.
Gdy komuś stanie się "kuku", takie sztubackie tłumaczenia jak powyżej nie mają żadnej wartości.
Rozumiem że jak się stanie komuś "kuku" w instalacji robionej czy sprawdzanej przez elektryka z 30-letnim stażem, z uprawnieniami, szkoleniami, poświadczeniami, dopuszczeniami itp. to rozmowa z prokuratorem będzie inna?
zbich70
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 111
Rejestracja: pn lis 12, 2012 12:59

Re: W pewnej szkole ...

0
Post autor: zbich70 »

Brencik pisze:Rozumiem że jak się stanie komuś "kuku" w instalacji robionej czy sprawdzanej przez elektryka z 30-letnim stażem, z uprawnieniami, szkoleniami, poświadczeniami, dopuszczeniami itp. to rozmowa z prokuratorem będzie inna?
A jeśli na drodze zrobisz komuś "kuku", nie posiadając prawa jazdy, pojazdem bez OC, bez przeglądu - nie sądzisz że twoja sytuacja będzie "trochę" inna, niż gdybyś te "poświadczenia, dopuszczenia itp." posiadał?
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2905
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: W pewnej szkole ...

0
Post autor: elmontjs »

Brencik pisze:Panie, aby prawidłowo podłączyć przewód nie potrzeba dziesiątek lat nauki tylko trochę zdrowego rozsądku i praktyki, chyba że Pan całe te dziesiątki lat z nosem w książkach i przepisach
Jak widzisz kolego, Pan , który wykonał podłączenie przewodem TKSY też "wykazał " się zdrowym rozsądkiem i praktyką inaczej nie brałby się za taką robotę .. efekt jego doświadczenia pokazałem :)
Człowiek uczy się całe życie i ...
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2905
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: W pewnej szkole ...

0
Post autor: elmontjs »

Ciąg dalszy szkolnych ciekawostek , a dyrektor : "przecież ten bojler podłączył elektryk" ... jeżeli to prawda? jestem w szoku. to "złącze" jest w zasięgu ręki młodzieży - jedynie schowane za drewnianą obudową
Załączniki
P_20170901_113555.jpg
P_20170901_113546.jpg
Człowiek uczy się całe życie i ...
ODPOWIEDZ