Pomiary kabla ziemnego między ZK a WLZ

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
wojciech59
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 18:00

Re: Pomiary kabla ziemnego między ZK a WLZ

0
Post autor: wojciech59 »

Dzięki za wypowiedzi ostatnich kolegów , a szczególnie "elpapiotr", który trafnie to podsumował - brawo !!!

PS
a co ja mogę wyegzekwować od elektryka , który robił z doskoku i bez umowy z inwestorem, nie mówiąc o jakichkolwiek uprawnieniach i protokołach na cokolwiek .
Samo życie cytując kolegę STANCA - dodam wiejsko-gminne z jednej strony i oszczędności inwestora z drugiej , gdzie robić się ich nie powinno , a szczególnie przy instalacjach el.

Pozdr

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2717
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomiary kabla ziemnego między ZK a WLZ

0
Post autor: elpapiotr »

Witam.

Nic nie możesz wyegzekwować, bo to nie Twoje zadanie. To jest zmartwienie inwestora, nie Twoje.
Ten, kto wykonał, powinien odpowiadać za swoją robotę.
Oczywiście osoba z zewnątrz może podjąć się oceny prac poprzednika, ale po gruntownym sprawdzeniu i wykryciu wszelkich nieprawidłowości, jeżeli takie występują.
Następnie uwagi zawarte w protokole badań i sprawdzeń.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.
wojciech59
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 18:00

Re: Pomiary kabla ziemnego między ZK a WLZ

0
Post autor: wojciech59 »

Witam,
to co kolega pisze , to ja wiem, ale może się przydać innym więc postawię kropkę nad "i" i załączę to co zastałem na "dzień dobry" po oględzinach wstępnych.

PS
A jak ktoś jest zainteresowany Uwagami i zaleceniami do ww protokołu z Oględzin , a jest ich 12 - mogę wysłać na PW

Pozdr
WP
Załączniki
Badania_Oględziny wstępne.doc
(163 KiB) Pobrany 217 razy
Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2717
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomiary kabla ziemnego między ZK a WLZ

0
Post autor: elpapiotr »

Witam.

Same negatywy. Pięknie.
Co do uwag i zaleceń - oczekuję na PW jako osoba zainteresowana.
Zawsze warto czegoś się dowiedzieć.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.
wojciech59
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 18:00

Re: Pomiary kabla ziemnego między ZK a WLZ

0
Post autor: wojciech59 »

Mam jakiś problem z wysłaniem na PW w aplikacji ise.pl, może Tobie się uda wysłać na moje PW adres mail, to prześlę klasycznym mailem
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2899
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Pomiary kabla ziemnego między ZK a WLZ

0
Post autor: elmontjs »

na wstępie przepraszam , sądziłem że kol. wojciech 59 wypowiada się tu jako inwestora nie elektryk mający wykonać oględziny.
A co do tego zestawu krzyżyków w tabeli jako negatywów , mam nadzieje że kolega będzie miał na każdy z nich uzasadnienie w odpowiedniej normie. W protokół warto wrzucić zdjęcia potwierdzające te uwagi ( na przyszłość nie będzie niedomówień). Co do uwag i zaleceń..też chętnie przejrzę , jeżeli mogę prosić o ich przesłanie.
Człowiek uczy się całe życie i ...
wojciech59
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 18:00

Re: Pomiary kabla ziemnego między ZK a WLZ

0
Post autor: wojciech59 »

Witam kolegę "Uczeń"- Elektryk
nie ma za co przepraszać, bo już przywykłem do tego nagminnego zjawiska na wielu FORACH , że ok 90% forumowiczów zabiera głos nie wczytując się ze zrozumieniem w tekst pierwszego wątku i brną w jakieś swoje opinie, dywagacje i ścieżki (często bez związku z tematem)

Ale skoro kolega jawi się młodym elektrykiem to na pewno dużo się na tym FORUM nauczy , ale warto filtrować przy tm to co inni piszą , często bez zastanowienia , a głównie z pośpiechu nie czytając tego co jest powyżej .

Zaś odnośnie przedmiotowego protokołu z oględzin - Tak mam ok 30 zdjęć wszystkiego co zastałem , od ZK, uziomów , RG i całej reszty .
Takie powiedzenie mi się przypomniało "nie uczmy ojca dzieci robić " - bo jestem starej daty inżynierem i mam już 58 lat . Niestety tamte czasy solidnego wykształcenia chyba już nie wrócą
Ale cieszę się , że są jeszcze młodzi adepci sztuki w swoim fachu - odpowiedzialności , głodu wiedzy i doświadczeń starszych Panów, a przede wszystkim "myślą co robią"

Pozdr
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2899
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Pomiary kabla ziemnego między ZK a WLZ

0
Post autor: elmontjs »

wojciech59 pisze: bo jestem starej daty inżynierem i mam już 58 lat . Niestety tamte czasy solidnego wykształcenia chyba już nie wrócą
... i tak proste dylematy kolegę zaskakują ? Moja pomyłka w ocenie sytuacji (za którą przepraszam) wynikała tylko z obiektywnego poglądu na elementarne błędy , nad którymi nie ma się co nawet zastanawiać -myślałem więc że nie piszę elektrykiem. Mój opis na kolegi zalecenia umieściłem na PW - może się przyda ;)
Człowiek uczy się całe życie i ...
wojciech59
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 18:00

Re: Pomiary kabla ziemnego między ZK a WLZ

0
Post autor: wojciech59 »

A jakie to elementarne błędy kolega ma na myśli ?
Pozdr
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2899
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Pomiary kabla ziemnego między ZK a WLZ

0
Post autor: elmontjs »

wojciech59 pisze:A jakie to elementarne błędy kolega ma na myśli ?
...błędy , które kol. zastał na obiekcie , w braku dokumentacji itd ... które kol. sam opisuje, ale ta dyskusja nigdzie już nie prowadzi, najważniejsze , żeby kol. znalazł pozytywne rozwiązania swoich dylematów .
Człowiek uczy się całe życie i ...
Zablokowany