Błędne oznaczenie kolorystyczne przewodu PE - stary blok

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
elf_pomocnik
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 20, 2014 22:59

Błędne oznaczenie kolorystyczne przewodu PE - stary blok

0
Post autor: elf_pomocnik »

Koledzy,
W bloku z wczesnych lat 90 instalacja wykonana przewodem 3 żyłowym o żyłach czarnej, brązowej i niebieskiej. Użyte wył. różnicowo-prądowe, żyła brązowa robi za PE. Czy coś poza wpisaniem w uwagach nieprawidłowości należy jeszcze zrobić? Instalacja tak wykonana we wszystkich mieszkaniach.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Bezimienny
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 28, 2015 20:22

Re: Błędne oznaczenie kolorystyczne przewodu PE - stary blok

0
Post autor: Bezimienny »

Pytanie czy w całym mieszkaniu, a nawet bloku są takie przewody użyte...? Wynika że położono to co było. Jeśli mnie pamięć nie myli przewody z osobna żyłą PE w kolorze żółto-zielonym weszły troszkę póżniej więc ktoś zrobił czym miał. Czy jest to źle? Prędzej czy później ktos sie do..... . :) :)
Aktualnie przepisy mówią jednoznacznie...PE to żyła o kolorze żółto-zielonym.
electrics
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 852
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 17:53
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Błędne oznaczenie kolorystyczne przewodu PE - stary blok

0
Post autor: electrics »

Bezimienny pisze:Pytanie czy w całym mieszkaniu, a nawet bloku są takie przewody użyte...? Wynika że położono to co było. Jeśli mnie pamięć nie myli przewody z osobna żyłą PE w kolorze żółto-zielonym weszły troszkę póżniej więc ktoś zrobił czym miał. Czy jest to źle? Prędzej czy później ktos sie do..... . :) :)
Aktualnie przepisy mówią jednoznacznie...PE to żyła o kolorze żółto-zielonym.
PE Kolego, posiada barwę zielono-żółtą, gdzie stosunek kolorów wynosi 70/30procent
Bezimienny
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 28, 2015 20:22

Re: Błędne oznaczenie kolorystyczne przewodu PE - stary blok

0
Post autor: Bezimienny »

electrics pisze:PE Kolego, posiada barwę zielono-żółtą, gdzie stosunek kolorów wynosi 70/30procent
oj przepraszam...widocznie odwrotnie żyłę zobaczyłem i widziałem kolory nie w tej kolejności :) ...a procenty?? nie tego mnie uczono i sam tego nie będę uczył.
ODPOWIEDZ