Oświetlenie ewakuacyjne i awaryjne na LED

Światło i oświetlenie
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
Awatar użytkownika
keno
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 16, 2012 8:58

Re: Oświetlenie ewakuacyjne i awaryjne na LED

Post autor: keno »

Drodzy Koledzy
Nikt tu nie wpomniał o IBP (Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego) która szczegółowo określi warunki pracy i czas działania oświetlenia ewakuacyjnego dla danego Budynku.
W szczególności czas działania ,natężenie (może strażak zażyczył sobie dłuższy czas działania i wyższe natężenie w niektórych punktach).
Dodatkowo kolego IWI zmiana źródła światła w oprawie w której producent nie przewidział źródła LED w DTR powoduje utratę CE ale i CNBOP.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » teraz

Niezależnie, czy prowadzisz własną działalność czy pracujesz na etacie, ciągła edukacja branżowa to podstawa. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zacznij od czytania książek...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
iwi
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 28, 2016 23:09

Re: Oświetlenie ewakuacyjne i awaryjne na LED

Post autor: iwi »

Witajcie.

Zmienił się charakter zakładu - kiedyś to był olbrzymi zakład produkcyjny - hala z tokarkami, obrabiarkami numerycznymi itp, a teraz to jest zwykły magazyn podnajmowany innym podmiotom.
Dziękuję wszystkim za komentarze - przekazałem do zarządcy budynku i mają się naradzić czy zmieniają projekt, czy tylko będzie wymiana akumulatorów na nowe zgodnie z zaleceniem w projekcie.
Jeszcze ostatnie pytanie - akumulatory mają wszystkie po 9 lat. Czy można wymienić tylko uszkodzone akumulatory, czy wymienić wszystkie jak leci. 5 jest uszkodzonych tzn przy obciążeniu 50A napięcie spada poniżej 6V. Reszta przy takim obciążeniu zachowuje nominalne napięcie. Nie sprawdzałem pojemności, ale jak będzie można je zostawić to oczywiście sprawdzę.
Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2475
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Oświetlenie ewakuacyjne i awaryjne na LED

Post autor: elmontjs »

iwi pisze:akumulatory mają wszystkie po 9 lat. Czy można wymienić tylko uszkodzone akumulatory, czy wymienić wszystkie jak leci
... chyba kolego nie masz się nad czym zastanawiać ; zostawiając stare akumulatory ... co rok będą niemiłe niespodzianki .
Człowiek uczy się całe życie i ...
ODPOWIEDZ