Liteon EVO6000 sterowanie START/STOP z przycisków monostabilnych

Prostowniki, zasilacze, przetwornice, falowniki, stabilizatory oraz pozostałe urządzenia elektroniczno-energetyczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
molza94
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 14, 2018 13:30

Liteon EVO6000 sterowanie START/STOP z przycisków monostabilnych

0
Post autor: molza94 »

Mam w zleceniu od klienta falownik Liteon'a EVO6000, którym mam sterować startem i zatrzymaniem silnika przyciskami monostabilnymi w istniejącej już na miejscu instalacji szafie. Potrzebowałbym informacji, które parametry powinienem na jakie wartości ustawić.
Z góry dzięki :)

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
e-sparks
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 481
Rejestracja: pn mar 03, 2008 22:24
Lokalizacja: Suwałki

Re: Liteon EVO6000 sterowanie START/STOP z przycisków monostabilnych

0
Post autor: e-sparks »

A skąd komu wiedzieć, jaki silnik ma być zasilany z tego "falownika", jakie warunki pracy, jaki typ charakterystyki potrzebny?
Tutaj: [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!].. ... 160915.pdf.. jest instrukcja uruchamiania EVO6000, poczytaj, pomyśl, zrób i skasuj klienta.

Nie wydaje mi się, żeby możliwe było bezpośrednie sterowanie tego invertera przyciskami monostabilnymi.
"Zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej" - śpiewał kiedyś o Was Sokół.
Pozdrawiam, Wiesław
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Re: Liteon EVO6000 sterowanie START/STOP z przycisków monostabilnych

0
Post autor: Simcode »

molza94 pisze:którym mam sterować startem i zatrzymaniem silnika przyciskami monostabilnymi w istniejącej już na miejscu instalacji szafie
W tabelce 4.3.1.1 masz wszystko opisane .
Podłączasz jeden przewód po SC i później start do S1 lub S2 no i jeszcze przycisk bezpieczeństwa pod S6 .
Ale kolego jak nie rozumiesz tej instrukcji to po się zabierasz do tego.
jakote
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 13, 2018 11:23

Re: Liteon EVO6000 sterowanie START/STOP z przycisków monostabilnych

0
Post autor: jakote »

Do sterowania START/STOP przyciskami monostabilnymi musisz zmienić:
E1-00 -> 0 (Start)
E1-01 -> 1 (Stop)
E1-04 -> 2
b1-01 -> 1 - (sterowanie za pomocą przycisków), upewnij się, że podłączenie masz tak jak na schemacie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ