Rozbudowa centrali Sintona SI410 Siemens

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
hary125
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 89
Rejestracja: wt gru 09, 2014 20:55

Rozbudowa centrali Sintona SI410 Siemens

0
Post autor: hary125 »

Witam,

Chciałbym rozbudować centralę Sintona Si410 o dodatkowe rozszerzenia liniowe SMT12 oraz koncentratory (gateway) magistrali E-bus SAG91 tak aby podłączyć nowe czujki. Niestety nic z istniejących elementów - centrala, rozszerzenia, magistrala ani czujki nie są już produkowane. Produkty Siemens przejęła firma VADERBILIT, ale produkuję tylko centralę typu SPC.
Czy jest możliwość zastosowania jakiś zamienników innych firm? Czy można do tej centrali podłączyć czujki innych firm?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozbudowa centrali Sintona SI410 Siemens

0
Post autor: domsat »

Centralki Siemens są mało znane na krajowym rynku alarmów. Wg mnie Satel opanował 90%. Tu jeszcze mamy do czynienia z instalacją magistralową, co ogranicza rozbudowę tylko o produkty Siemens. Autorze tematu - a nie pomyślałeś o zwróceniu się zwróceniu się o pomoc do firmy Vanderbilt (nie Vaderbilit !). Przecież jest tam dział wsparcia technicznego. Ja jak mam problem i nie mogę sam go rozwiązać to korzystam z takich dróg. Tu na forum to głównie zajmują się tematami typu wyłącznik schodowy itp.
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozbudowa centrali Sintona SI410 Siemens

0
Post autor: domsat »

Tak przy okazji - firma Vanderbilt organizuje szkolenia, tu scan z dzisiejszego newsa:
Szkolenia przeprowadzimy w następujących lokalizacjach:
Współorganizatorem jest firma ADIGlobal
Warszawa, 5 kwietnia (ul. Odrowąża 13/15)
Kraków, 11 kwietnia (ul. Jasnogórska 1)
Gdańsk, 19 kwietnia (ul. Norwida 4)
ODPOWIEDZ