Rekwizyt w pracowni elektrycznej

Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy pomylił się podczas wyboru zawodu :) W tym miejscu prezentujemy przykłady, z którymi warto się zapoznać ale zdecydowanie nie polecamy naśladować.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2892
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Rekwizyt w pracowni elektrycznej

0
Post autor: elmontjs »

W pewnej pracowni , gdzie kształci się młodych adeptów naszego fachu znalazłem taki oto rekwizyt szkoleniowy . Trochę słabo, że z taką wiedzą wyjdą absolwenci szkół zawodowych i techników :???:
Załączniki
rondo2.jpg
rondo1.jpg
Człowiek uczy się całe życie i ...

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
roberto
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 642
Rejestracja: wt lis 06, 2007 12:17
Lokalizacja: Gdańsk

Rekwizyt w pracowni elektrycznej

0
Post autor: roberto »

A może to jest rekwizyt z cyklu: "wskaż, gdzie jest błąd".
;)
roberto
bresland
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 65
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Rekwizyt w pracowni elektrycznej

0
Post autor: bresland »

Pomijając kwestię ip to chyba zależy do czego PE jest w tej lampie przyłączony.
Wyobraźmy sobie taką sytuację, zwisa ze ściany przewód YDYżo i elektryk dostaje zadanie zamontowania takiej oprawy, i co byście zrobili z przewodem ochronnym?
ELPat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: śr maja 10, 2017 17:46

Rekwizyt w pracowni elektrycznej

0
Post autor: ELPat »

To nie jest śmieszne. W "centrum kształcenia" w którym w 4 klasie technikum spędzałem każdy poniedziałek były takie właśnie lampy. Żyła PE była podpięta do środkowej śrubki trzymającej odbłyśnik.
O innych rzeczach to mi się nie chce pisać, jak tablica z 10 puszkami i w każdej musiało być połączenie pomimo tego że można było dać przewód długi który by przechodził do np 4 puszki gdzie już musiało być połączenie. Kostek oczywiście nie było, więc skrętka i lutowanie, potem rozlutowanie i tak w kółko. Największa strata czasu w technikum....
Nie biorę odpowiedzialności za to co robisz.
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2892
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Rekwizyt w pracowni elektrycznej

0
Post autor: elmontjs »

bresland pisze: pt cze 08, 2018 22:38 to chyba zależy do czego PE jest w tej lampie przyłączony
Koledzy ...nie żartujcie ! , to II klasa ochronności. Jakie podłączenie PE?
Człowiek uczy się całe życie i ...
bresland
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 65
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Rekwizyt w pracowni elektrycznej

0
Post autor: bresland »

elmontjs pisze: sob cze 09, 2018 19:13 Koledzy ...nie żartujcie ! , to II klasa ochronności. Jakie podłączenie PE?
"Przyłączenie przewodu ochronnego PE do jakichkolwiek części przewodzących urządzenia klasy ochronności II oznacza przejście na inny system ochrony właściwy urządzeniom klasy ochronności I, oznacza degradację niezawodności ochrony."

cytat z artykułu dr. E. Musiała
Awatar użytkownika
Elektro-Serwis
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 267
Rejestracja: pn lip 28, 2003 10:01
Lokalizacja: Łódź

Rekwizyt w pracowni elektrycznej

0
Post autor: Elektro-Serwis »

A nie pomyślał nikt że tam może być przetwornica i LED'y . Bo po kolorach przewodów tak jakoś Mi się klaruje .
Pozdrawiam DareckY
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2892
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Rekwizyt w pracowni elektrycznej

0
Post autor: elmontjs »

Elektro-Serwis pisze: pn cze 11, 2018 21:48 A nie pomyślał nikt że tam może być przetwornica i LED'y
...co by tam nie było , oprawa jest oznaczona podwójnym kwadratem - to naprawde coś znaczy!
bresland pisze: ndz cze 10, 2018 16:53 "Przyłączenie przewodu ochronnego PE do jakichkolwiek części przewodzących urządzenia klasy ochronności II oznacza przejście na inny system ochrony właściwy urządzeniom klasy ochronności I, oznacza degradację niezawodności ochrony."

cytat z artykułu dr. E. Musiała
Nie wiem co dr E. Musiał miał na myśli bo to wyrwane zdanie z kontekstu , ale mam nadzieje, że nie promuje "takich przejść"! ... choć już coraz mniej mnie dziwi .
Człowiek uczy się całe życie i ...
bresland
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 65
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Rekwizyt w pracowni elektrycznej

0
Post autor: bresland »

elmontjs pisze: pn cze 11, 2018 22:54 Nie wiem co dr E. Musiał miał na myśli bo to wyrwane zdanie z kontekstu , ale mam nadzieje, że nie promuje "takich przejść"! ... choć już coraz mniej mnie dziwi .
W tym konkretnym przypadku, jeżeli PE jest przyłączony/zamocowany pod zacisk izolowany, nie zmienia to klasy odbiornika - tak bym to zinterpretował.
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Rekwizyt w pracowni elektrycznej

0
Post autor: luka2nd »

elmontjs pisze: pn cze 11, 2018 22:54 Nie wiem co dr E. Musiał miał na myśli bo to wyrwane zdanie z kontekstu , ale mam nadzieje, że nie promuje "takich przejść"! ... choć już coraz mniej mnie dziwi .
Czytałem ten artykuł, kontekst dotyczy nadgorliwych elektryków, którzy uziemiają wszystko co popadnie. Doktor bynajmniej tego nie promuje :)
ODPOWIEDZ