Kto jest elektrykiem ?

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
Sylwester
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 930
Rejestracja: czw lip 24, 2003 22:18
Lokalizacja: Milanówek

Kto jest elektrykiem ?

0
Post autor: Sylwester »

Czy jest elektrykiem człowiek , który ukończył szkołę podstawową a , który ukończył na szkoleniach E + D z pomiarami ?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
electrics
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 852
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 17:53
Lokalizacja: mazowieckie

Kto jest elektrykiem ?

0
Post autor: electrics »

Nie jest elektrykiem ktoś taki z całą pewnością. Jest tylko posiadaczem wspomnianych papierków wydanych za pieniądze przez komisję która nie weryfikuje wiedzy. Żeby mienić się elektrykiem, należy legitymować się chociażby podstawową wiedzą z dziedziny elektrotechniki. Nawet najzdolniejszy umysł nie jest w stanie przyswoić tego na kilku godzinach kursu.
Brencik
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 06, 2005 18:29
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce, powiat Łękołody
Kontakt:

Kto jest elektrykiem ?

0
Post autor: Brencik »

To jaki sens i wartość mają takowe uprawnienia? CZy SEP i ustawodawcy coś zamierzają z tym zrobić?
Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2717
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Kto jest elektrykiem ?

0
Post autor: elpapiotr »

Brencik pisze: pn lip 02, 2018 16:29 To jaki sens i wartość mają takowe uprawnienia? CZy SEP i ustawodawcy coś zamierzają z tym zrobić?
Z tym pytaniem proszę się skierować do Ustawodawcy i SEP, nie do uczestników forum.
Nie my weryfikujemy te dokumenty, natomiast doskonale wiemy, jaką wartość jako elektryk ma osobnik po kursie i opłaconym egzaminie.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.
Awatar użytkownika
Artur_Dor
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 22, 2013 6:43

Kto jest elektrykiem ?

0
Post autor: Artur_Dor »

Najlepiej by było aby elektryk był po technikum - przynajmniej ma podstawy wiedzy.
A co do uprawnień to lepiej nie komentować - kwitek jest to i właściciel jest już ""specjalistą wysokiej klasy" "
Ale nie ma szkół które by kształciły więc i nie ma wyszkolonych
Brencik
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 06, 2005 18:29
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce, powiat Łękołody
Kontakt:

Kto jest elektrykiem ?

0
Post autor: Brencik »

elpapiotr pisze: pn lip 02, 2018 17:26 Z tym pytaniem proszę się skierować do Ustawodawcy i SEP, nie do uczestników forum.
Takie podejście to tzw. "spychologia".
Po to jest forum aby m. in. takie tematy poruszać.

Elektrykiem może być teraz każdy, a żeby zostać rolnikiem i kupić ziemię rolną trzeba mieć szkoły odpowiednie pokończone.
To jest patologia.
Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2717
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Kto jest elektrykiem ?

0
Post autor: elpapiotr »

Brencik pisze:Elektrykiem może być teraz każdy, a żeby zostać rolnikiem i kupić ziemię rolną trzeba mieć szkoły odpowiednie pokończone.
Bzdury waść piszesz !
Proszę udowodnić i przedstawić odpowiednie przepisy odnośnie rolnictwa i tych szkół.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.
bresland
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 65
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Kto jest elektrykiem ?

0
Post autor: bresland »

elpapiotr pisze: pn lip 02, 2018 21:13 Bzdury waść piszesz !
Proszę udowodnić i przedstawić odpowiednie przepisy odnośnie rolnictwa i tych szkół.
Ale po co tak ostro!?

Nie wiem czy stan obecny się nie zmienił, ale coś takiego jak kwalifikacje rolnicze istniało i było opisane w rozporządzeniu:
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
volta
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 18:31

Kto jest elektrykiem ?

0
Post autor: volta »

witam odnosnie bycia elektrykiem-minimum szkoła zawodowa jako elektryk i conamniej 3 letnii staz pracy w zawodzie to jest elektryk wiem z doswiadczenia w pracy pracuję z pseudo elektrykami i zaświadczeniem grupy G-! brak podstawowych wiadomosci działania urzadzeń elektrycznych o pomiarach nie wspomnę . Odnośnie rolnictwa dalej obowiazuje wymaganie ukonczenia kusów rolniczch w stopniu podstawowym zakończonym egzaminem państwowym lub szkoła rolnicza od zawodowej -średniej-wyższej rolniczej
pawelec71cc
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 50
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 17:56

Kto jest elektrykiem ?

0
Post autor: pawelec71cc »

Posiadam i regularnie odświeżam E1, E2 , E3 . D1 i inne bo trzeba i z koniem nie będę się kopał .Ze szkołami bywa różnie , w Zespole Szkół Radiotechnicznych w Dzierżoniowie miałem " Podstawy elektrotechniki " i "Pomiary " - dużo się nauczyłem .Pracując w Kopalni Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie musiałem mieć " Elektromonter Górnictwa Podziemnego " Pewnego razu trafiło na magnetyzm rdzenia , " Pan Profesur " stwierdził że : po wyjęciu wtyczki z gniazda radio jeszcze gra ponieważ rdzeń był namagnesowany ( pętla histerezy ). Odezwałem się że to kondensatory elektrolityczne magazynują energię otrzymałem odpowiedź że można je odciąć a radio będzie działać . Odpowiedziałem że po odcięciu w głośniku będzie słychać przydzwięk z prądu (już ) zmiennego . Otrzymałem odpowiedź że : radio można zasilić prądem stałym i przydzwięku nie będzie .Gdy zapytałem profesura jak często transformator zasila prądem stałym , kazał mi siadać i nie odzywać się .
ODPOWIEDZ