samoczynne zamykanie klapy dachowej

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
igor.czapagajew
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 24
Rejestracja: śr lip 10, 2013 9:10

samoczynne zamykanie klapy dachowej

0
Post autor: igor.czapagajew »

Witam, zwracam się do Was z następującym zapytaniem.
Mam do zrobienia kilka rzeczy na dachu budynku, gdzie dostęp jest tylko przez właz- klapę służącą też do przewietrzania w razie zadymienia. Dostałem informacje że właz samoczynnie zamyka się po 10 minutach. Jednak na dachu przy włazie nie ma żadnej stacyjki, żadnego wyłącznika aby w razie zamknięcia na dachu móc się samemu z niego wydostać. Po przekręcaniu stacyjki na otwieranie, właz unosi się do góry o pewien kąt, po czym siłownik staje. Dopiero drugie przekręcenie stacyjki powoduje pełne otwarcie włazu. To samo przy zamykaniu-zamyka sie o pewien kąt i ponowne przekręcenie stacyjki powoduje pełne zamknięcie klapy. Proszę o informację, czy system uwidoczniony na zdjęciach tak działa- słowem czy to prawda że po 10ciu minutach (czy nawet po pół godzinie) zostanę uwięziony na dachu. Po otwarciu na próobe włazu na full klapa nie zamknęła się po 15stu minutach, więc nie wiem czy osoba od której dostałem klucze na dach nie robi mi kawału z tym zamykaniem po określonym czasie. Elektryk który pracował na dachu wypiął przewody zasilające siłownik i miał klapę otwartą cały czas- on też dostał informację o samoczynnym zamknięciu się klapy po 10ciu minutach( przy siłowniku jest puszka elektryczna i tam wypinał te przewody- nie w centralce).
Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam

Edit: klapa zamknęła się samoczynnie około 20 minut po otwarciu.
Na dachu jest taka oto szafa sterownicza jak na zdjęciu- czy tutaj można zablokować samozamykanie klapy na czas prac na dachu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
t0fik
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 13:34

samoczynne zamykanie klapy dachowej

0
Post autor: t0fik »

Z instrukcji obsługi centralki:

8. KONFIGURACJA TRYBU PRACY CENTRALI
Do wybory trybu pracy centrali służy przełącznik J13 w modułach linii AFG-2004L i grupy AFG-2004G.
Automatyczne zamykanie klap po 20 minutach:
Przełącznik 4 OFF- WYŁĄCZONE
Przełącznik 4 ON - ZAŁĄCZONE
igor.czapagajew
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 24
Rejestracja: śr lip 10, 2013 9:10

samoczynne zamykanie klapy dachowej

0
Post autor: igor.czapagajew »

Witam, dziękuję za informację, proszę o link do tej instrukcji bo w tych które ja znalazłem jest tylko instrukcja ustawienia przełącznika J13 do przewietrzania, czasy odpowiednio: 20, 60, 120s.
Awatar użytkownika
t0fik
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 13:34

samoczynne zamykanie klapy dachowej

0
Post autor: t0fik »

Instrukcja na stronie producenta
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

str.11
igor.czapagajew
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 24
Rejestracja: śr lip 10, 2013 9:10

samoczynne zamykanie klapy dachowej

0
Post autor: igor.czapagajew »

Dzięki, tego nie było w instrukcjach które znalazłem. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ