Stacje elektroenergetyczne podręcznik, Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

Tutaj znajdziesz linki innych stron internetowych o tematyce elektrycznej.
Regulamin forum
Na tym forum proszę zgłaszać propozycje linków. Na bieżąco porządkujemy, sprawdzamy i budujemy uporządkowany katalog linków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 950
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Stacje elektroenergetyczne podręcznik, Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

Post autor: EnergoTools »

Na stronach Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej dostępny jest pełna wersja podręcznika szczegółowo opisującego zagadnienia stacji elektroenergetycznych.

Książka dostępna jest w formie pdf, polecam dla osób zainteresowanych tą tematyką.
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

Pozdrawiam,
Jacek.
Od Autora pisze:Od wielu lat w swojej działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej zajmuję się problematyką stacji elektro-energetycznych, wykładając między innymi przedmiot _Stacje elektroenergetyczne". Swoje doświadczenie dydaktyczne wykorzystałem w opracowanej książce.

Książka Stacje elektroenergetyczne stanowi kompendium wiedzy z zakresu stacji elektroenergetycznych. Składa się z trzynastu rozdziałów, których tytuły odzwierciedlają poruszane zagadnienia. Są wśród nich między innymi układy połączeń stacji elektroenergetycznej, typowe układy rozdzielni, rozwiązania konstrukcyjne stacji i rozdzielni, potrzeby własne stacji oraz komputerowe systemy wspomagania, nadzorowania i kierowania pracą stacji. Ograniczona objętość książki wymusiła pominięcie zagadnień ekonomiczno-projektowych i skupienie się na podstawach i sferze funkcjonowania i eksploatacji stacji elektroenergetycznych.

W podręczniku położono nacisk na rozwiązania praktyczne, dlatego — oprócz nie-zbędnej wiedzy teoretycznej — zamieszczono wiele zdjęć, schematów i tabel dotyczących aktualnych rozwiązań stosowanych w stacjach elektroenergetycznych na terenie Dolnego Śląska. Dodatkowo każde poruszane w książce zagadnienie zilustrowano przykładami rozwiązań stosowanych w stacjach elektroenergetycznych. Pozwala to na lepsze zrozumienie omawianych zagadnień i skonfrontowanie ich z rzeczywistością.

Podręcznik Stacje elektroenergetyczne jest przeznaczony dla studentów wydziałów elektrycznych uczelni technicznych oraz pracowników sektora elektroenergetycznego, pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu stacji elektroenergetycznych. Książka jest także kierowana do personelu nadzoru i eksploatacji stacji elektroenergetycznych: koncernów energetycznych, zakładów przemysłowych i wydobywczych oraz osób zatrudnionych na stanowisku głównego elektryka w zakładach przemysłowych.

Podręcznik Stacje elektroenergetyczne szczególnie przydatny będzie dla studentów Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Omawiane w nim zagadnienia są bowiem przedstawiane na wykładach podczas studiów w ramach kursów: Stacje elektroenergetyczne — dla studentów jednolitych studiów magisterskich stacjonarnych na kierunku elektrotechnika. Stacje i urządzenia elektroenergetyczne — dla studentów jednolitych studiów magisterskich stacjonarnych na kierunku automatyka i robotyka. Stacje elektroenergetyczne — dla studentów niestacjonarnych studiów I stopnia na kierunku elektroenergetyka przemysłowa i komunalna. Książka ta może więc z powodzeniem stanowić literaturę podstawową lub uzupelniajacą do tych przedmiotów.

Waldemar Dołega
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...

Post Reklama Sklep dla Elektryków » teraz

Niezależnie, czy prowadzisz własną działalność czy pracujesz na etacie, ciągła edukacja branżowa to podstawa. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zacznij od czytania książek...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ