Falownik on grid i off grid w jednym urzadzeniu z wbudowanym ukladem SZR

Dyskusje o źródłach wytwarzających energię elektryczną poprzez przetwarzanie energii wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu itp.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 749
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Falownik on grid i off grid w jednym urzadzeniu z wbudowanym ukladem SZR

Post autor: luka2nd »

To proponuję kupić zasilacz awaryjny z pełnym sinusem, a do niego odpowiednio dobrany pod względem pojemności akumulator AGM. Zaniki napięcia nie trwają po kilka dni, co najwyżej kilka godzin - taki zestaw powinien sobie poradzić.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » teraz

Niezależnie, czy prowadzisz własną działalność czy pracujesz na etacie, ciągła edukacja branżowa to podstawa. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zacznij od czytania książek...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Rhavir
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 12, 2020 20:27

Falownik on grid i off grid w jednym urzadzeniu z wbudowanym ukladem SZR

Post autor: Rhavir »

Fronius HYBRID - NIE służy do zasilania awaryjnego - jego zadaniem jest "przechować" energię i oddawać ją gdy mamy szczyt / brak słońca - są kraje w których cena energi w szczycie jest kosmicznie droga - wtedy Hybryda ma ekonomiczny sens.
Co więcej - Fronius Hybrid ma ograniczenie czasu pracy w trybie awaryjnym - ich przekroczenie to utrata gwarancji, sumując Hybryda jest ostatnim rozwiązaniem jaki bym polecił.

Jak sprawdzałem kiedyć cenę to za same akumulatory Fronius krzyczał sobie 50 000 zł :) :)

Jeśli koniecznie chcemy mieć zasilanie awaryjne z fotowoltaiki to są generatory spalinowe czy duże, przemysłowe UPS'y - które będą współpracować z falownikami fotowoltaicznymi. Taki zestaw będzie i tak znacznie tańszy niż Fronius Hybrid.

Nie dawno montowałem instalację 50 kWp u rolnika - hodowca indyków - miał on generator spalinowy, który może współpracować z innymi źródłami mocy w tym z falownikami PV - i spokojnie działa z fotowoltaiką, nawet posiadał podłączenie pod magistralę Modbus do komunikacji z falownikami.
Takie generatory są drogie - ale i tak wychodzą taniej niż Hybryda Froniusa.

Do domu jednorodzinnego proponuję UPS do zasilania pieca / instalcji CO/CWU - lub zakup zwykłego generatora spalinowego - i ręczne odpalenie go - oczywiście falownik wyłączamy jak pracuje generator. Wyjdzie znacznie taniej.
ODPOWIEDZ