Wywala korki, prąd jest w gniazdku gdy z kranu leci ciepła woda

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
peju
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 22, 2019 14:21

Wywala korki, prąd jest w gniazdku gdy z kranu leci ciepła woda

0
Post autor: peju »

Przeprowadzilem się niedawno do wynajmowanego mieszkania, które powstalo na terenie posesji (na tylach ogroka). Ogloszenie rarytas, bardzo fajne mieszkanie no ale raczej budowane tanim kosztem dziesiatki lat temu. Mam oświetlenie jeszcze na statecznikach magnetycznych i swietlowkach G23 oraz T12, mam tez gniazdka 3-fazowe. No i ciepla woda - podgrzewana elektrycznie. Nie wiem przez jakie urządzenie dokładnie jest podgrzewana, bo w budynku sa dwa mieszkania i to urządzenie jest w drugim wynajmowanym mieszkaniu i nie mam tam za bardzo wstępu. Wlasciciele wyjechali na dlugi urlop i powrócą z koncem października. I teraz tak: kiedy długo używam cieplej wody - prysznic, mycie naczyń, to potrafi strzelić korek i nie mam pradu w kilku gniazdkach - gniazdko elektryczne w salonie gdzie mam podpięty duzy TV oraz elektryczny piecyk plus drugie gniazdko w łazience. I teraz najciekawsze: gdy strzeli korek, nie ma pradu w tych gniazdkach ale gdy odkrece ciepla wode, to ow podgrzewacz chyba się zalacza lecz ciepla woda nie leci z kranu, za to w tych dwóch gniazdkach pojawia się prad - telewizor chodzi tak długo jak odkręcony jest kran, lampa z zarowka podlaczona do tego kontaktu wyraźnie pulsuje :) a gdy zakręcimy kran, wszystko się wylacza. Aby wszystko wrocilo do normy, musze oczywiście wlaczyc korek. Musze jeszcze zjawisko poobserwować ale możliwe ze w polaczeniu na tej fazie podgrzewacz wody + piecyk to nie jest dobry pomysl. Jednak nie mogę znaleźć racjonalnego wyjaśnienia dlaczego zalacza się prąd po odkręceniu cieplej wody. Ktos cos wie, gdzie tu można szukac przyczyny bądź usterki?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
roberto
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 642
Rejestracja: wt lis 06, 2007 12:17
Lokalizacja: Gdańsk

Wywala korki, prąd jest w gniazdku gdy z kranu leci ciepła woda

0
Post autor: roberto »

teraz najciekawsze: gdy strzeli korek, nie ma pradu w tych gniazdkach ale gdy odkrece ciepla wode, to ow podgrzewacz chyba się zalacza lecz ciepla woda nie leci z kranu, za to w tych dwóch gniazdkach pojawia się prad - telewizor chodzi tak długo jak odkręcony jest kran, lampa z zarowka podlaczona do tego kontaktu wyraźnie pulsuje  a gdy zakręcimy kran, wszystko się wylacza.
1. NIE UŻYWAĆ PODGRZEWACZA.
2. POWIADOMIĆ WŁAŚCICIELI; WEZWAĆ NATYCHMIAST ELEKTRYKA I NIE KOMBINOWAĆ NIC SAMEMU, JEŚLI CI ŻYCIE MIŁE!!!
roberto
peju
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 22, 2019 14:21

Wywala korki, prąd jest w gniazdku gdy z kranu leci ciepła woda

0
Post autor: peju »

nie da się nieuzywac podgrzewacza. nie jest to ode mnie zależne i jest w innym mieszkaniu.
elektrykchorzow.com
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 28, 2016 21:01
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wywala korki, prąd jest w gniazdku gdy z kranu leci ciepła woda

0
Post autor: elektrykchorzow.com »

Pewno brak zera, a instalacja stara tj. TNC w budynku i zero zamyka się przez rury wodne. GROZI ŚMIERCIĄ. Natychniast wyłączyć prąd w całym budynku i nie włączać do czasu naprawy, a naprawę zlecić porządnemu elektrykowi, nie byle komu. NIE MA INNEGO ROZWIĄZANIA. TO CZYCHAJĄCA NA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ŚMIERĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Konowal
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 42
Rejestracja: pn sie 11, 2003 13:08
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wywala korki, prąd jest w gniazdku gdy z kranu leci ciepła woda

0
Post autor: Konowal »

Pewnie gdzieś jest wstawka z PCV na rurach i dopiero po odkręceniu wody jest przepływ prądu. Niestety tak jak piszą koledzy powyżej , gdzieś jest poważny błąd w łączeniu i jak najszybciej to naprawić bo faktycznie czyha porażenie elektryczne włącznie ze śmiertelnym.
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Re: Wywala korki, prąd jest w gniazdku gdy z kranu leci ciepła woda

0
Post autor: Luna.Vulpo »

Konowal pisze: pn lip 11, 2022 12:22 Pewnie gdzieś jest wstawka z PCV na rurach i dopiero po odkręceniu wody jest przepływ prądu.
hmm. Aż taki opór ma woda, że jak nie płynie to rozłącza obwód a jak płynie to z tą wodą też prąd, co łączy rury nie PCV? :???:
ODPOWIEDZ