Miernik rezystancji izolacji

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
Marcus
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:45
Lokalizacja: Wrocław - okolice

Miernik rezystancji izolacji

0
Post autor: Marcus »

Witam
Czy ktoś z Państwa może powiedzieć coś o mierniku rezystancji izolacji MS5205 ?
Ostatnio natrafiłem na ten miernik i zastanawiam się, czy zakup jego jest godny polecenia. Cena wydaje się względnie niska, co budzi moje podejrzenia co do jakości i niezawodności.
Może ktoś z Państwa wie coś więcej o tym mierniku, będę wdzięczny za informację.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Nix2
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 20, 2014 22:54
Lokalizacja: lubuskie

Miernik rezystancji izolacji

0
Post autor: Nix2 »

Chodzi o Mastech, ten ?

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Miernik rezystancji izolacji

0
Post autor: Simcode »

Nie mam go, ale. Cytat;
Zasilanie: 8 sztuk baterii AA (NEDA 15A lub IEC LR6), czas pracy 1000 godzin. Przy pomiarze izolacji przyrząd może wykonać przynajmniej 1000 pomiarów w temperaturze pokojowej. Standardowymi pomiarami są testy 1000V przy obciążeniu 1MΩ w cyklu pracy 5 sekund załączony i 25 sekund wyłączony.
Słabe to, krótki czas jak na niektóre pomiary. No i jeszcze i brak ładowania z pozycji przyrządu.
Nix2
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 20, 2014 22:54
Lokalizacja: lubuskie

Miernik rezystancji izolacji

0
Post autor: Nix2 »

Zawsze można użyć akumulatorków AA ( jeśli to będzie potrzebne to wersji aku 1,5V a nie 1,2V) jeśli pomiarów będzie dużo.
Marcus
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:45
Lokalizacja: Wrocław - okolice

Miernik rezystancji izolacji

0
Post autor: Marcus »

Dziękuję za odpowiedzi (powiem szczerze, że traciłem już nadzieję, że ktokolwiek odpowie na moje pytanie).
Miernik potrzebny mi jest sporadycznie. Jestem elektrykiem, pracuję w zawodzie (stosowne uprawnienia mam), ale na co dzień nie wykonuję pomiarów. Czasami jest jednak potrzeba coś dorobić, przerobić i po tym, jak dobry zwyczaj nakazuje, sprawdzić, czy wszystko gra - wykonując pomiary. Czasami zdarza się, że jakiś znajomy prosi o przysługę i człowiekowi nie wypada odmówić, ale bez przyrządów do wykonania pomiarów rzetelnie nie można niczego zrobić, bo nie ma jak sprawdzić. Można oczywiście pożyczyć przyrząd, ale nie zawsze jest taka możliwość, a też z drugiej strony dobrze mieć przyrządy pod ręką, dostępne w każdej chwili.
Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt :-)
Nix2
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 20, 2014 22:54
Lokalizacja: lubuskie

Miernik rezystancji izolacji

0
Post autor: Nix2 »

To jak Kolega kupi miernik i go potestuje ( ten lub inny), to proszę o krótką recenzję :)

pzdr Nix
Waldek310
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 27, 2020 19:22

Miernik rezystancji izolacji

0
Post autor: Waldek310 »

Sporo najpotrzebniejszych rzeczy udało mi się zamówić ze strony [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!] w tym też miernik rezystencji izolacji. Mają spoko ceny i wysoką jakość produktów.
ODPOWIEDZ