Coronavirus a praca jako elektryk-2

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Coronavirus a praca jako elektryk-2

0
Post autor: domsat »

Udzielam się wyjątkowo i odświeżam temat, nie wiem czemu zamknięty. Może jego autor nie rozwinął go, a moderatorowi zabrakło wyobraźni. Moje uwagi kieruję głównie do elektryków prowadzących działalność gospodarczą. Koledzy - obecna sytuacja może mocno wpłynąć na nasze zlecenia a przede wszystkim na zapłatę. Sugeruję jak najszybciej rozliczać się za aktualne prace ze zleceniodawcami, którzy znajdują się w grupie ryzyka tj. gastronomicy, handlowcy, producenci na eksport itp. Nowe zlecenia warto dzielić na etapy każdorazowo płatne. Zresztą sami wiecie co robić. Ja tylko przypominam. Sprawa jest istotniejsza niż ględzenie np. w temacie PV i TN-C.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Coronavirus a praca jako elektryk-2

0
Post autor: luka2nd »

domsat pisze:Sugeruję jak najszybciej rozliczać się za aktualne prace ze zleceniodawcami, którzy znajdują się w grupie ryzyka tj. gastronomicy, handlowcy, producenci na eksport itp.
Ta grupa ryzyka będzie się stopniowo zwiększać - idzie kryzys, i to prawdopodobnie większy niż ten w 2008.

Ostatecznie, branża budowlana dostanie mocno po plecach.
electrics
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 852
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 17:53
Lokalizacja: mazowieckie

Coronavirus a praca jako elektryk-2

0
Post autor: electrics »

To jest uderzenie w Chiny, ponieważ przewyższają już gospodarczo USA. Nadchodzi wojna gospodarcza. Kryzys jest nieunikniony. Zaraz ci wszyscy młodzi pseudofachowcy, zarabiający po kilkadziesiąt złotych za godzinę na mieszkaniówkach, będą pracować za kilka złotych. Na kryzysie tez się zarabia. W przyrodzie nic nie ginie. Ktoś traci, ktoś zyskuje...
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Coronavirus a praca jako elektryk-2

0
Post autor: luka2nd »

A ja bym się nie zdziwił, gdyby to właśnie Chiny najlepiej na tym wyszły. Wczoraj czytałem, że na tą chwilę odzyskali 3/4 mocy przerobowych i z każdym dniem jest coraz lepiej. W kilka dni sześciokrotnie zwiększyli produkcję masek, otwierają też nowe linie produkcyjne sprzętu medycznego. Europa i Ameryka zamykają się w domach, a Kitajce będą liczyć pieniądze :)
electrics
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 852
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 17:53
Lokalizacja: mazowieckie

Coronavirus a praca jako elektryk-2

0
Post autor: electrics »

Może też tak być. Prawda jest taka, że lepsza zła sława niż żadna.
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Coronavirus a praca jako elektryk-2

0
Post autor: domsat »

Komentarze o Chińczykach to tak ni w 5 ni w 9.
Koledzy prowadzący działalność gosp. - sytuacja zmienia się dynamicznie, wkracza recesja, więc bądźcie na to przygotowani. Tymczasem wszyscy elektrycy mający w związku z epidemią więcej wolnego czasu niech wykorzystają go na zwiększenie swojej wiedzy, np. portal ElektroInfo poleca darmowe e-poradniki i dostęp do projektów. Uwaga do moderatorów - to nie jest reklama tego portalu tylko informacja, zatem niech to nie uleci w kosmos.
witek17
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 257
Rejestracja: śr mar 27, 2019 10:58

Coronavirus a praca jako elektryk-2

0
Post autor: witek17 »

Tak dla rozruszania. Były ostrzeżenia, wstępne przemyślenia. Może pora na pierwsze relacje?
electrics
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 852
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 17:53
Lokalizacja: mazowieckie

Coronavirus a praca jako elektryk-2

0
Post autor: electrics »

W moim przypadku nastąpiło wstrzymanie dwóch dużych robót, na które mieliśmy wejść, ale robić mamy co. Spadek jest niewielki, jeśli chodzi o roboty i myślę, że to się ruszy lada moment.
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Coronavirus a praca jako elektryk-2

0
Post autor: domsat »

Recesja będzie. Już ją czuję, a jeśli ktoś uważa inaczej to niech ze zrozumieniem zapozna się z wypowiedziami ekonomistów. A lada moment to ruszą, ale prace wiosenne w ogródkach.
Tymczasem korzystajcie z kolejnych porcji gratisowej wiedzy, np. ochrona odgromowa i przepięciowa: Dehn oferuje webinaria a RST rozsyła mailem 3-częściowy poradnik "Szkol się w domu". Przeczesując strony www takich koncernów jak Legrand, Eaton, Schneider itp. też znajdujemy interesującą nas wiedzę, która bardziej nam się przyda niż ględzenie w temacie np. o "uprawnieniach". A niektórym to proponuję wrócić do SP, bo nie znają choćby wzoru na przekrój żyły mając jego średnicę.
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Coronavirus a praca jako elektryk-2

0
Post autor: domsat »

Wg mnie epidemia wpłynie też na źródło zakupów materiałów elektrycznych. Hurtownie stacjonarne znacznie zmniejszą swoje obroty, prawie cały handel przeniesie się do Internetu. Ja już to zrobiłem dobrych parę lat temu. Wieczorem w domu przy komputerze spokojnie zamawiam materiał i na 3 dzień kurier dostarcza mi go do domu. Oszczędzam swój bezcenny czas.
ODPOWIEDZ