Jakie uprawnienia do kładzenia instalacji w 2020r.

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 430
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Jakie uprawnienia do kładzenia instalacji w 2020r.

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

Racja, nie kończyłem szkoły elektrycznej. Kończyłem elektroniczną. Tam gdzie kończy się elektryka tam zaczyna elektronika. Prawa oma itp. to były u nas w pierwszej klasie :D

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Jakie uprawnienia do kładzenia instalacji w 2020r.

0
Post autor: Simcode »

PGR Mąkowarsko pisze: ndz mar 22, 2020 18:03 Racja, nie kończyłem szkoły elektrycznej. Kończyłem elektroniczną. Tam gdzie kończy się elektryka tam zaczyna elektronika. Prawa oma itp. to były u nas w pierwszej klasie
To skąd u ciebie takie przemyślenia.
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 430
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Jakie uprawnienia do kładzenia instalacji w 2020r.

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

Jakie przemyślenia?
To oczywiste że elektroinstalator kujący bruzdy nie ma wiedzy takiej jak projektant nr. stacji transformatorowej.
Tak samo mechanik samochodowy wymieniający klocki hamulcowe nie musi umieć projektować konstrukcji silnika itp.
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Jakie uprawnienia do kładzenia instalacji w 2020r.

0
Post autor: Simcode »

PGR Mąkowarsko pisze: ndz mar 22, 2020 20:52 To oczywiste że elektroinstalator kujący bruzdy nie ma wiedzy takiej jak projektant nr. stacji transformatorowej.
Co to za bzdury piszesz do kładzenia bruzd potrzeba instalatora ? Wystarczy murarz.
Ale by odpowiednio i dobrze połączyć rozdzielnice już wiedzę elektryka potrzebna jest . Bo potem tacy pseudo instalatorzy w internecie czy na naszym forum piszą -pomóżcie.
PGR Mąkowarsko pisze: ndz mar 22, 2020 20:52 Tak samo mechanik samochodowy wymieniający klocki hamulcowe nie musi umieć projektować konstrukcji silnika itp.
Nie, bo klocki nic nie maja wspólnego z silnikiem , ale zapewniam cię że nie mając wiedzy odpowiedniej nie wymienisz klocków tylnych w większości nowoczesnych samochodów.
A zapewne regulację pracy silnika to zrobi lekarz dentysta bo co to za trudność. Chyba że jeździ 30 letnim autem. Czasy złotych rączek się skończyły gdzie wystarczyła tylko zdolność manualna. Wiedza i szkoła jest potrzebna szczególnie w naszym zawodzie gdzie igramy z czyimś życiem.
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 430
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Jakie uprawnienia do kładzenia instalacji w 2020r.

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

Nie spotkałem jeszcze murarza który nająłby się jako pomocnik elektryka do kucia bruzd. 10 razy więcej zarobi murując ściany.
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2905
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Jakie uprawnienia do kładzenia instalacji w 2020r.

0
Post autor: elmontjs »

PGR Mąkowarsko pisze: ndz mar 22, 2020 20:52 To oczywiste że elektroinstalator kujący bruzdy
Kolego a ty zdajesz sobie sprawe, że na nowych budowach, w obiektach wykonywanych nowymi technologiami bruzd się nie kuje ? ...mógłbyś za to wylecieć z budowy i dodatkowo zapłacić karę lub kazano by ci pokryć wyrządzone szkody.
Człowiek uczy się całe życie i ...
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 430
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Jakie uprawnienia do kładzenia instalacji w 2020r.

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

Racja, bruzdy się bruzduje. Przepraszam za niedojęzyczenie.
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Jakie uprawnienia do kładzenia instalacji w 2020r.

0
Post autor: Simcode »

Kolego takie prace zleca się uczniom lub osobom nie wykwalifikowanym. Dlatego napisałem o murarzu.
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 430
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Jakie uprawnienia do kładzenia instalacji w 2020r.

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

Od kiedy to murarz jest osobą niewykwalifikowaną? Po drugie nie sądzę aby ktoś rozsądny dał uczniowi bruzdownice żeby sobie polatał po ścianach. Efekt pewnie byłby zaskakujący 🤣
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Jakie uprawnienia do kładzenia instalacji w 2020r.

0
Post autor: Simcode »

PGR Mąkowarsko pisze: pn mar 23, 2020 22:19 Od kiedy to murarz jest osobą niewykwalifikowaną?
Widać że nie masz styczności z budowami. Na budowie murarzami niemal w 100 % to robotnicy o wykształceniu nie mającym nic wspólnego z budowlaną. Jeśli ktoś skończył szkołę budowlaną zdobył wiedzę praktyczną to z reguły jest majstrem na budowie . Ja kończę ten temat bo widać nic cię nie wzrusza.
ODPOWIEDZ