Poszukiwanie zacisku do pręta uziemiającego z możliwością zamocowania na oczko fi16

Instalacje odgromowe, przeciwprzepięciowe, uziomy, połączenia wyrównawcze
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
bonczas
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 03, 2020 16:46

Poszukiwanie zacisku do pręta uziemiającego z możliwością zamocowania na oczko fi16

0
Post autor: bonczas »

Dzień dobry,
Chciałbym się zapytać czy mogę gdzieś znaleźć taki zacisk, gdzie będę mógł bezpiecznie połączyć przewód LgY 16mm^2 z prętem uziemiającym?

Jeśli to zły dział, proszę moderatora o przeniesienie w odpowiednie miejsce, dziękuję.

Pozdrawiam!

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2905
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Poszukiwanie zacisku do pręta uziemiającego z możliwością zamocowania na oczko fi16

0
Post autor: elmontjs »

Może to pytanie zadaj w hurtowni elektrycznej ? ;)
Człowiek uczy się całe życie i ...
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 788
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Poszukiwanie zacisku do pręta uziemiającego z możliwością zamocowania na oczko fi16

0
Post autor: luka2nd »

Z Twojego pytania wnioskuję, że z budynku wyprowadziłeś LgY do gleby i tam chcesz go połączyć ze szpilką - tak się nie robi. Uziom wprowadzasz do budynku bednarką i tam dopiero przechodzisz na przewody miedziane.
Awatar użytkownika
bonczas
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 03, 2020 16:46

Poszukiwanie zacisku do pręta uziemiającego z możliwością zamocowania na oczko fi16

0
Post autor: bonczas »

elmontjs pisze: sob kwie 04, 2020 8:39 Może to pytanie zadaj w hurtowni elektrycznej ? ;)
Zadałem, nie mają
luka2nd pisze: sob kwie 04, 2020 9:50 Z Twojego pytania wnioskuję, że z budynku wyprowadziłeś LgY do gleby i tam chcesz go połączyć ze szpilką - tak się nie robi. Uziom wprowadzasz do budynku bednarką i tam dopiero przechodzisz na przewody miedziane.
Dokładnie tak zrobiłem, a do połączenia bednarki z LgY muszę wykorzystać taki oto zacisk: Obrazek czy jest jakiś zacisk gdzie tylko na jedno oczko jest wejście
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 788
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Poszukiwanie zacisku do pręta uziemiającego z możliwością zamocowania na oczko fi16

0
Post autor: luka2nd »

Poszukaj pod hasłem "Zacisk hakowy" - możesz wówczas przykręcić przewód bezpośrednio do bednarki, bez wiercenia otworów.
ODPOWIEDZ