Nowa instalacja w mieszkaniu z przyłączem TN-C

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Arkadiusz.Ka
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 17, 2020 10:06

Nowa instalacja w mieszkaniu z przyłączem TN-C

0
Post autor: Arkadiusz.Ka »

Witam

Z uwagi, że przygotowuję się do remontu mieszkania w kamienicy proszę o radę w sprawie elektryki. Chciałbym wiedzieć jak powinna wyglądać prawidłowa instalacja w momencie jak elektryk będzie przedstawiał swoją koncepcję.

Co bym chciał a raczej co mi się wydaje,
Instalacja będzie nowa więc z pewnością:
- zabezpieczenia gniazd każdego z pomieszczeń - 3 pokoje, kuchnia i łazienka.
W kuchni na osobnym bezpieczniku piekarnik, (kuchenka gazowa). W łazience na osobnym pralka.
- zabezpieczenie oświetlenia - tutaj nie wiem czy każde z pomieszczeń na osobnym bezpieczniku
- chciałbym kontrolkę z informacją o obecności zasilania z zewnątrz,

Czy dobrze rozumiem, że w skrzynce elektryk powinien rozdzielić mi PEN na N i PE który następnie połączy?
Czy nie będzie problemu z różnicówką?
Czy nie za dużo zabezpieczeń - każde z pomieszczeń?
Planowane okablowanie gniazd 230V YKY 3x 2,5 mm2, oświetlenie YKY 3x 1,5 mm2 - będzie okej?

Proszę o sugestie i z góry dzięki.

Arek
Załączniki
tablica rozdzielcza.jpg
tablica rozdzielcza.jpg (106.83 KiB) Przejrzano 1639 razy

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ