Oby chwilowe przebranżowienie - prośba.

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
Mjoker
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 20, 2020 23:34

Oby chwilowe przebranżowienie - prośba.

0
Post autor: Mjoker »

Koledzy, zwracam się do Was z ogromną prośbą.
Otóż niestety moja branża (automatyka i instalacje elektryczne urządzeń przemysłowych) przez koronaświrusa ucierpiała (ograniczona sprzedaż urządzeń itp) przez co jestem zmuszony tymczasowo (oby) się przebranżowić. Z czegoś trzeba żyć i utrzymać rodzinę.
Instlacji elektrycznych w budynkach dawno już nie wykonywałem. Nie chcę zaniżać stawek, ani też nie chcę wyjść na zdziercę (choć inwestorzy tak zazwyczaj postrzegają elektryków).
Wiem jakie są koszty utrzymania firmy, bo prowadzę ją od 2003r.
Bardzo bym Was prosił o podpowiedzi jak wyceniacie teraz instalacje elektryczne, alarmowe, cctv. Dziedziny te nie są mi obce, stosowne uprawnienia również posiadam, ale wiedza na temat stawek owszem, obca. Wiem, że wpływ na cenę może mieć wiele czynników, ale chociaż by mieć jakiś punkt zaczepienia, by wyjść na +. Jeśli obawia się ktoś "nowej konkurencji", to jestem z woj. lubuskiego, więc ktoś z innego regionu bez obaw może się wypowiedzieć.
Sprawa nietypowa, ale cóż... życie nie zawsze jest kolorowe.
Jeśli tu, na forum nie chce się ktoś podzielić informacjami, to prosiłbym może w wiadomości prywatnej.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
electrics
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 852
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 17:53
Lokalizacja: mazowieckie

Oby chwilowe przebranżowienie - prośba.

0
Post autor: electrics »

Kolego, idź w fotowoltaikę. Tam jest deficyt. Ludzie ciągle potrzebują jeszcze tzw darmowej energii i płacą za to grube pieniądze. Zanim będą z tym problemy, Twoja branża zapewne wróci.
witek17
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 257
Rejestracja: śr mar 27, 2019 10:58

Oby chwilowe przebranżowienie - prośba.

0
Post autor: witek17 »

"Ludzie ciągle potrzebują jeszcze tzw darmowej energii i płacą za to grube pieniądze."
Gdybym chciał krótko i celnie opisać temat, pewnie ze trzy dni dobierałbym słowa :lol:
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 788
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Oby chwilowe przebranżowienie - prośba.

0
Post autor: luka2nd »

Popieram pomysł fotowoltaiki. Automatyk może przy okazji podpowiedzieć klientowi sposoby zagospodarowania bieżącej produkcji.
ODPOWIEDZ