Jaki przekrój przewodu między zabezpieczeniem 25A, a 20A.

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Piotr.Mysłek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 16, 2020 9:48

Jaki przekrój przewodu między zabezpieczeniem 25A, a 20A.

0
Post autor: Piotr.Mysłek »

Cześć, potrzebuję utworzyć drugą rozdzielnię w kotłowni gdzie będzie zasilanie garażu oraz poddasza. W rozdzielni domowej mam zabezpieczenie główne 25A, różnicówke 3F, 6 obwodów 16A oraz jeden 3F 20A. Pomyślałem, żeby bezpośrednio z zasilania różnicówki poprowadzić przewód 5x6 do kotłownii tam zrobić rozdzielnie z 3F różnicówka dalej 20A 3F na przewodzie 5x4 do garażu 3x16A na gniazda na poddaszu bo będą tam 3 pokoje oraz 3x10A obwody świetlne. Moje pytanie brzmi czy przewód między 25A a 20A musi być o przekroju 6 czy może być o przekroju 4.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
szantis
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 15, 2005 9:47
Lokalizacja: grudziądz

Re: Jaki przekrój przewodu między zabezpieczeniem 25A, a 20A.

0
Post autor: szantis »

Witam. Wystarczy wejść w katalog np. Telefoniki i zobaczyć jakie przewody mają wystarczające dopuszczalne obciążenie. Poza tym rozdzielnia to nie rozdzielnica.
Awatar użytkownika
Rariusz
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 394
Rejestracja: czw lip 05, 2007 13:29
Lokalizacja: Żary

Re: Jaki przekrój przewodu między zabezpieczeniem 25A, a 20A.

0
Post autor: Rariusz »

Witam,

4mm2 -> 34A
6mm2 -> 44A

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

Może być problem z selektywnością 25A i 20A ale to już sprawa indywidualna.

Pozdrawiam,
Problemów nie ma są tylko rozwiązania - chcieć znaczy móc.
ODPOWIEDZ