Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
Michał.Dziedzic
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 14:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: Michał.Dziedzic »

Bo to Wera i Wiha ;)
No ja mam z Neo teraz płasko krzyżowy i poza kurzem nic mu się nie dzieje, a czasem dokręcam mocniej jak słoik z ogórkami na zimę :lol:

Szczypce boczne i kombinerki mam już chyba 3 lata i nic się nie dzieje. Używane często, ostrza jeszcze nawet ostre, rączki lekko się przekrzywiły, ale nie raz ciętę nimi 16mm2

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 430
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

Bo Haupa to są dobre, ale do haupy jedynie :lol:
Rhavir
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 12, 2020 20:27

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: Rhavir »

NIE do końca :) - mi po pół roku padła Wera - dwa wkrętaki w tym jeden dynamometryczny, a z Wihy "straciłem" jeden wkrętak po trzech miesiącach. A z Haupy - który kupiłem na szybko by zastąpić w "terenie" Werę - Płasko krzyżowy używam ponad rok i dalej działa.

NIESTETY spada chyba jakość produkcji, do tego najnormalniej można trafić na gorszy "wypust" - ostatnio Werę (wkrętaki) widziałem nawet w Castoramie bodajże. :) :) i jestem ciekawy czy jest tak samo dobra jak Wera nie marketowa :) :)

Tak więc nie generalizujmy - bo z moich doświadczeń to najlepsza jest Haupa a Wiha i Wera to szmelc :) :)
Awatar użytkownika
Michał.Dziedzic
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 14:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: Michał.Dziedzic »

Mój zestaw z Haupy dokonał żywota po dwóch tygodniach, Neo mam już 3 rok i mimo wielu rysi zadrapać ostrza nadal są w miarę ostre, mówimy oczywiście o szczypcach bocznych i narzędziach do obierania izolacji ;)

Co fakt miałem przyjemność pracować na dwóch duuużych zestawach z Haupy przez ok miesiąc (chyba było tam wszystko z ich oferty poza hydraulicznymi) i pracowało się dobrze.
Może to kwestia partii i tyle :/
Awatar użytkownika
mania
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 338
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 11:21
Lokalizacja: ,,Pomorze środkowe,,

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: mania »

Witam.

Czy słyszeli koledzy o tym iż w nowelizacji Prawa budowlanego z września 2020r jest zapis iż pomiary odbiorcze może wykonywać tylko osoba z upr. budowlanymi? E+D już niby nie starcza. Dla mnie to absurd aby nawet do małego domku zatrudniać kierownika robót elektrycznych...


pozdrawiam
Pozdrawiam Marek
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 788
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: luka2nd »

mania pisze: pt sty 08, 2021 19:36Czy słyszeli koledzy o tym iż w nowelizacji Prawa budowlanego z września 2020r jest zapis iż pomiary odbiorcze może wykonywać tylko osoba z upr. budowlanymi? E+D już niby nie starcza. Dla mnie to absurd aby nawet do małego domku zatrudniać kierownika robót elektrycznych...
Prawdę mówiąc, nie jest to żadna nowość - w moich rejonach (Szczecin i okolice) urząd już 3 lata temu wymagał, żeby wpisy do dziennika dotyczące robót instalacyjnych wykonywały osoby z UB branżowymi. Dotyczy to nie tylko elektryki - sanitarki również.

Przy czym nie dotyczy to badań odbiorczych, bo te nadal wykonuje osoba ze świadectwem kwalifikacji. Sam odbiór instalacji wykonuje osoba z UB.
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: Simcode »

luka2nd pisze: pt sty 08, 2021 22:22 Przy czym nie dotyczy to badań odbiorczych, bo te nadal wykonuje osoba ze świadectwem kwalifikacji.
Czyli nie zgodnie z obowiązującymi przepisami.
https://ise.pl/forum/normy-przepisy-pra ... 020r-20479
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 788
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: luka2nd »

Simcode pisze: pt sty 08, 2021 23:10 Czyli nie zgodnie z obowiązującymi przepisami.
I gdzie niby te przepisy stwierdzają, że osoba ze świadectwem kwalifikacji nie może wykonać badań odbiorczych instalacji? Wszystkie odbiory instalacji na budowach, które do tej pory wykonywałem robił mój kolega, który posiada UB. Do odbiorów potrzebował protokołu z badań odbiorczych, który sporządzałem ja. Nikt tego nigdy nie kwestionował, a starostwo w jednym z okołoszczecińskich powiatów ma naprawdę złowieszczą renomę, jeśli chodzi o czepianie się szczegółów :)
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: Simcode »

luka2nd pisze: sob sty 09, 2021 0:13 Do odbiorów potrzebował protokołu z badań odbiorczych, który sporządzałem ja.
Kiedyś tak , ale nie teraz . Twój protokół to obecnie kartka papieru. Przeczytaj dokładnie podany temat.
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 788
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

0
Post autor: luka2nd »

Simcode pisze: sob sty 09, 2021 11:43
luka2nd pisze: sob sty 09, 2021 0:13 Do odbiorów potrzebował protokołu z badań odbiorczych, który sporządzałem ja.
Kiedyś tak , ale nie teraz . Twój protokół to obecnie kartka papieru. Przeczytaj dokładnie podany temat.
Nie muszę go czytać, gdyż czynnie uczestniczyłem w tej dyskusji :)
ODPOWIEDZ