Kompensacja mocy biernej - dobór kondensatora

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
laik1316
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 15, 2021 11:47

Kompensacja mocy biernej - dobór kondensatora

Post autor: laik1316 »

Potrzebuję porad i pomocy w kwestii doboru układu kompensacji mocy biernej. Posiadam pomiary mocy biernej, czynnej, pozornej, tg fi i cos fi i na tej podstawie mam dobrać baterie kondensatora. Będę wdzięczna za każdą radę.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » teraz

Niezależnie, czy prowadzisz własną działalność czy pracujesz na etacie, ciągła edukacja branżowa to podstawa. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zacznij od czytania książek...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2475
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

kompensacja mocy biernej

Post autor: elmontjs »

laik1316 pisze: pt sty 15, 2021 11:53 Posiadam pomiary mocy biernej, czynnej, pozornej, tg fi i cos fi i na tej podstawie mam dobrać baterie kondensatora.
Jakie ma kolega pomiary ? , Odczyty z licznika to zaledwie wskazówka. Aby prawidłowo dobrać urządzenie kompensacyjne (ilość, wielkość stopni oraz charakter) należy przeprowadzić pomiar parametrów zasilania rejestratorem ... ja to robię przez okres około 3-4 dni. Po analizie danych mogę precyzyjnie dobrać baterię kondensatorów lub dławików, bądź mieszaną. Istotna w temacie jest również wiedza o harmonicznych w układzie zasilania, czasem trzeba je odfiltrować.
Człowiek uczy się całe życie i ...
ODPOWIEDZ