Wyprowadzenia z uziomu fundamentowego

Instalacje odgromowe, przeciwprzepięciowe, uziomy, połączenia wyrównawcze
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem. "Grupa Elektrycy"Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
hary125
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 82
Rejestracja: wt gru 09, 2014 20:55

Wyprowadzenia z uziomu fundamentowego

Post autor: hary125 »

witam

wyprowadzam z uziomu fundamentowego bednarkę do GSW. Z GSW przewód uziemiający do RG w pom. technicznym. W RG ogranicznik przepięć klasy 1+2. Z RG zasilanie rozdzielnicy RW (rozdzielnica węzła). Budynek wyposażony w instalacje odgromową.

W budynku będzie jeszcze pomieszczenie węzła c.o. Czy do pomieszczenia węzła można doprowadzić bednarkę bezpośrednio z uziomu i wykonać miejscowe połączenie wyrównawcze w pom. węzła z połączeniem MSW węzła z PE rozdzielnicy RW? Czy jednak do pom. węzła powinno się położyć przewód wyrównawczy od GSW do MSW węzła.

Wydaje mi się jednak że druga opcja jest prawidłowa z tego względu że w przypadku wyładowania atmosferycznego prąd piorunowy wpłynie do RW w której nie będzie ograniczników klasy 1+2.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » teraz

Niezależnie, czy prowadzisz własną działalność czy pracujesz na etacie, ciągła edukacja branżowa to podstawa. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zacznij od czytania książek...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ