Odmowa podania informacji o sieci.

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
koala91
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 01, 2018 11:48

Odmowa podania informacji o sieci.

0
Post autor: koala91 »

Witam,chciałem uzyskać informację odnośnie parametrów sieci jak jest doprowadzona do mojego bloku ,lokalu ,więc wysłałem email do swojego operatora o treści

-rodzaj sieci ,czy jest to , tn-c, tn-c-s,tn-s,tt
-szczegółów odnośnie uziemienia
-przekroju przewodu doprowadzonego do bloku
-przekroju przewodu doprowadzonego do lokalu do licznika
-zabezpieczenie sieci
-pomiary elektryczne sieci

W odpowiedzi dostałem

W odpowiedzi na przesłane zapytanie, informuje, że zasilanie budynku wielolokalowego , jest wykonana w układzie TN-C. Dane o przekrojach kabli, zabezpieczeń sieci oraz wykonywanych pomiarach stanowią tajemnicę Przedsiębiorstwa i nie udostępniamy takich informacji.
Zgodnie z wydanymi Warunkami zasilania granicą eksploatacji są: zaciski prądowe na wyjściu od zabezpieczeń głównych w złączu, w kierunku instalacji Odbiorców.

Czy jest to możliwe że jest to rzeczywiście ich tajemnica i nie udzielą mi takiej informacji ?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
Artur_Dor
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 22, 2013 6:43

Odmowa podania informacji o sieci.

0
Post autor: Artur_Dor »

Dostałeś odpowiedź w jakim układzie pracuje sieć
Ale po co Ci przekrój zasilania ??
Zasilanie doprowadzone do ZK jest kablem YKY - a przekrój jak dla Ciebie to nie ma znaczenia.
Jeżeli wielomieszkaniowa zabudowa to do ZK jest własność zakładu a reszta to własność spółdzielni
Zabezpieczenie sieci - po jakiego pierona Ci taka informacja.
Tego nie wiedzą nawet monterzy pogotowia
Pomiary sieci chyba oszalałeś jak ktoś poda Ci takie informacje
Możesz próbować dopytać się o pomiary w spółdzielni - a pewnikiem odpowiedzą, że pomiary są dobre i sieć jest bezpieczna :)
ODPOWIEDZ