Podłączenie żyrandola

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Podłączenie żyrandola

0
Post autor: domsat »

W dzisiejszej porcji newsów portal Elektro.Info.pl zamieścił m.in. taki oto tekst:
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Zawarte w nim informacje to świetne "rady" dla tzw. bohatera domu usiłującego samodzielnie podłączyć żyrandol. Proszę zobaczyć ile tam jest baboli. No cóż, nawet najlepszym zdarzają się wpadki i nie jest wytłumaczeniem, że zapewne tekst jest powielony ze strony sklepu sprzedającego lampy. Przed przedrukiem mógł go redakcyjny elektryk sprawdzić.
Zwróciłem uwagę na tego newsa, bo właśnie pewien laik zadał dosłownie takie pytanie na forum Muratora:
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Tak na marginesie 1:
to czasami zaglądam na to forum - ze względów marketingowych. Czasem coś odpowiem merytorycznie, ale częściej robię sobie jaja z tamtejszych forumowiczów.
Tak na marginesie 2:
Elektro.Info obchodzi właśnie 20 lat i jest dla mnie źródłem wiedzy, choć nie przyjmuję jej bezkrytycznie.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Podłączenie żyrandola

0
Post autor: Simcode »

No widzisz z Pawłem masz na Muratorze błaznować tak ci tam napisali. To widać jest forum dla ludzi z kompleksami.
domsat pisze: wt paź 05, 2021 20:53 Zawarte w nim informacje to świetne "rady" dla tzw. bohatera domu usiłującego samodzielnie podłączyć żyrandol
Może autor miał dobre chęci trochę zrozumienia tematu brakło. Ale zgadzam się że takie artykuły powinny być weryfikowane.
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 788
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Podłączenie żyrandola

0
Post autor: luka2nd »

Kabel bezpieczeństwa poprawił mi humor :) swoją drogą, podziwiam Kolegów, którym chce się wykłócać na przykład o to, że żyła żółto-zielona jest zarezerwowana wyłącznie dla funkcji ochronnej i nie wolno jej wykorzystywać do innych celów, nawet po założeniu koszulki o innym kolorze. Też kiedyś z tym walczyłem, obecnie mi się nie chce. Niech paproki robią co chcą, im się i tak wydaje że o prądzie wiedzą już wszystko, więc taka krytyka co najwyżej ich oburzy. A typowy laik posłucha rad internetowych mędrców, bo to elektrycy z papierami - a porada z koszulką w innym kolorze wyda się im bardzo dobra, bo nie trzeba kuć świeżo pomalowanej ściany.
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 290
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Podłączenie żyrandola

0
Post autor: Luna.Vulpo »

luka2nd pisze: wt paź 05, 2021 21:16 żyła żółto-zielona jest zarezerwowana wyłącznie dla funkcji ochronnej i nie wolno jej wykorzystywać do innych celów, nawet po założeniu koszulki o innym kolorze.
gdzie jest jest mowa w tym artykule o takiej praktyce?
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 788
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Podłączenie żyrandola

0
Post autor: luka2nd »

W artykule nigdzie, ale drugi link prowadzi do forum muratora, a tam już taka porada jest.
ODPOWIEDZ