Ustawa o elektromobilności

Dyskusje o źródłach wytwarzających energię elektryczną poprzez przetwarzanie energii wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu itp.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2892
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Ustawa o elektromobilności

0
Post autor: elmontjs »

Simcode pisze: ndz paź 10, 2021 18:08 elmontjs pisze: ↑
ndz paź 10, 2021 16:34
Rozwiązanie od strony technicznej jest banalne.

Kolego to tyś drugi Edison, świat na ciebie czeka.
:D to chyba nie do mnie, to nie mój cytat był.
Człowiek uczy się całe życie i ...

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Ustawa o elektromobilności

0
Post autor: Simcode »

elmontjs pisze: ndz paź 10, 2021 18:15 to chyba nie do mnie, to nie mój cytat był.
To błąd serwera ISE nie mój , ale z góry przepraszam.
witek17
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 257
Rejestracja: śr mar 27, 2019 10:58

Ustawa o elektromobilności

0
Post autor: witek17 »

Simcode pisze: Kolego to tyś drugi Edison, świat na ciebie czeka.
Edison to cienias, wolałbym porównanie do Tesli. :cool:
Simcode pisze: A co jak napięcie wzrosło ponad 250V bo solary pchają do sieci. Wskaż rozwiązanie.
Gdybyś był elektrykiem to byś wiedział co to przekrój przewodu i dane jego znamionowe.
Najwyraźniej nie czytasz wszystkich wątków na forum. W innym temacie o OZE zaproponowałem falowniki "niegrzebalne", z atestem, które nie potrafiłyby podnieść napięcia ponad twoje 250 V. Jeżeli by wzrosło ponad ten poziom, to jakiś nielegalny dostawca prądu byłby za to odpowiedzialny, a że nikt nie pchałby energii do sieci za darmo (nikt normalny), więc takie przypadki uważam za wyjątkowe.
p.s. Nie mam pojęcia, czym jest przekrój przewodu. Wytłumacz proszę.
Simcode pisze: Po co reklamacja po prostu nie leci woda czegoś nie rozumiesz. Tak samo jak z prądem.
Najwidoczniej ten system ma błędy logiczne. To, że Kowalska w sobotę dostaje padaczki, włącza naraz piekarnik z indykiem, pralkę, odkurzacz i bojler elektryczny (bo po wszystkim chce się wykąpać), Kowalski dostaje szału i idzie do garażu, gdzie włącza spawarkę, dzieciaki zamykają się w swoich pokojach i odpalają co tylko mają, to generuje wnioskiem o moc 15 kW. Przez resztę tygodnia - od 8 do 16 obciążenie 30 W, na alarm i dekodery. Od 16 do 24 to 300-400 W. To, że jedna ładowarka wyssie moc z okolicy dwa razy w tygodniu przez 3 godziny, a potem kable grzeją się od upływności na poziomie 0.1 W, to skutkuje wnioskiem o 15, albo 25 kW.
Najwidoczniej trzeba podzielić urządzenia na klasy, a wnioski przyjmować z minimalną mocą gwarantowaną i maksymalną mocą, ale już nie gwarantowaną. Bo z powodu ciasnego kapelusza elektryków wiele idei umrze, wiele dobrych i pożytecznych idei.
p.s. Historyjka autentyczna, ale tak dawno czytałem, że nie podam szczegółów. Otóż UK ma swój system miar. Wiele razy próbowano go ujednolicić z kontynentalną częścią Europy. Podczas jednej debaty w Izbie Gmin, deputowany wstał i powiedział "wyobrażacie sobie, że idę do pubu i zamawiam 0.56826 litra piwa?". No cóż, bez komentarza, kolejna próba ujednolicenia zakończyła się fiaskiem.
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Ustawa o elektromobilności

0
Post autor: Simcode »

witek17 pisze: ndz paź 10, 2021 19:49 zaproponowałem falowniki "niegrzebalne"
Wybacz nawet wujek Google nie zna tego określenia.
witek17 pisze: ndz paź 10, 2021 19:49 które nie potrafiłyby podnieść napięcia ponad twoje 250 V.
Ciekawe to ileś tysięcy ludzi ma ten problem w tym kraju a ty go rozwiązałeś?
witek17 pisze: ndz paź 10, 2021 19:49 Najwyraźniej nie czytasz wszystkich wątków na forum. W innym temacie o OZE
Ty lepiej przeczytaj nową ustawę o OZE anie to co ty napisałeś.
witek17 pisze: ndz paź 10, 2021 19:49 Najwidoczniej ten system ma błędy logiczne. To, że Kowalska w sobotę dostaje padaczki, włącza naraz piekarnik z indykiem, pralkę, odkurzacz i bojler elektryczny (bo po wszystkim chce się wykąpać), Kowalski dostaje szału i idzie do garażu, gdzie włącza spawarkę, dzieciaki zamykają się w swoich pokojach i odpalają co tylko mają, to generuje wnioskiem o moc 15 kW. Przez resztę tygodnia - od 8 do 16 obciążenie 30 W, na alarm i dekodery. Od 16 do 24 to 300-400 W.
Ty może jesteś bezbłędny tam są tylko ludzie zwykli nie myślący jak ty.
witek17 pisze: ndz paź 10, 2021 19:49 To, że jedna ładowarka wyssie moc z okolicy dwa razy w tygodniu przez 3 godziny, a potem kable grzeją się od upływności na poziomie 0.1 W, to skutkuje wnioskiem o 15, albo 25 kW.
Nie dwa razy w tygodniu tylko co dziennie i nie 3 godziny.
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
witek17
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 257
Rejestracja: śr mar 27, 2019 10:58

Ustawa o elektromobilności

0
Post autor: witek17 »

Simcode pisze: ndz paź 10, 2021 21:10
witek17 pisze: ndz paź 10, 2021 19:49 zaproponowałem falowniki "niegrzebalne"
Simcode pisze: Wybacz nawet wujek Google nie zna tego określenia.
Naprawdę sprawdzałeś w Google? :D
witek17 pisze: ndz paź 10, 2021 19:49 które nie potrafiłyby podnieść napięcia ponad twoje 250 V.
Simcode pisze: Ciekawe to ileś tysięcy ludzi ma ten problem w tym kraju a ty go rozwiązałeś?
Tylko pomysł dałem, do rozwiązania daleko. Trzeba takie falowniki stworzyć. Być może pomysł jest stary i znany, ale ma jakieś wady i nie został wdrożony. Najbardziej bym cenił opinię Kolegi DesignMaintenance, ale przyznaję też, że generalnie na odpowiedzi mi za bardzo nie zależy i dlatego nawet nie wysiliłem się na sprawdzenie. Rzuciłem ten pomysł jako luźną uwagę, refleksję, która pojawiła się po waszych narzekaniach na zbytnie podnoszenie napięcia przez falowniki i na dodatek ktoś napisał, że właściciele instalacji sami ustawiają parametry.
Simcode pisze: Nie dwa razy w tygodniu tylko co dziennie i nie 3 godziny.
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
A tu mnie dorwałeś :D Nie sprawdzałem i nawet nie spodziewałem się tak długich czasów. To rzeczywiście mocno zmienia mój pogląd na sytuację.
Bogdankiz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 574
Rejestracja: śr lut 18, 2004 22:42
Lokalizacja: Pomorze

Ustawa o elektromobilności

0
Post autor: Bogdankiz »

Bogdankiz pisze: ndz paź 10, 2021 11:51 Hi

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego ?

Ciekawy artykuł
Ponieważ Onet osunął artykuł jest inny [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Pozdrawiam Bogdan :)
elektrykchorzow.com
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 28, 2016 21:01
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Ustawa o elektromobilności

0
Post autor: elektrykchorzow.com »

To jest tek jak z przepisami o aborcji. Ktoś nie przeczytał dokładnie, ale pisze że zła ustawa. Dlaczego zła? bo przygotowana przez pis (ktorego też nie lubię). Gdyby ustawa tej samej treści była przygotowana przez inną opcję - wychwalano by
i tyle
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2892
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Ustawa o elektromobilności

0
Post autor: elmontjs »

elektrykchorzow.com pisze: czw lis 04, 2021 8:57 Ktoś nie przeczytał dokładnie, ale pisze że zła ustawa
To na razie jest projekt, więc co będzie ostatecznie, tego jeszcze nie wiemy. Ale na pierwszy rzut oka widać, że założeń projektu nikt nie skonsultował z rzeczoznawcami w branży i robi się z tego bubel bez technicznych możliwości realizacji.
Człowiek uczy się całe życie i ...
ODPOWIEDZ