Parametry słupów ŻN

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Piotr.Kaczmarzyk
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 03, 2021 1:47

Parametry słupów ŻN

0
Post autor: Piotr.Kaczmarzyk »

Poszukuję informacji o wytrzymałości i parciu wiatru na różne konfiguracje słupów żelbetowych ŻN-10. W sieci znalazłem wytrzymałości dla słupa pojedynczego, bliźniaczego i rozkracznego. A jakie są w przypadku rozkracznego z podporą i pojedynczego z podporą?

Poszukuję też informacji o sile parcia wiatru na słup w strefie WI (znalazłem 40/59 daN w przypadku pojedynczego, w innym źródle 34 daN, generalnie co źródło lub projekt, to inna wartość :) )

Czy macie może takie dane? Podejrzewam, że są w albumie z lat 60-70, ale nie znalazłem w necie wersji elektronicznej :(

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ