Polski Ład a praca jako elektryk

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
ODPOWIEDZ
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 745
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Polski Ład a praca jako elektryk

Post autor: domsat »

Sądzę, że na forum jest sporo elektryków prowadzących własną działalność gospodarczą. To tacy ludzie tworzą tzw klasę średnią będący trzonem bogactwa danego narodu / kraju. Czy Polski Ład / Nieład ich zniszczy ? Czytaj:
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

Post Reklama Sklep dla Elektryków » teraz

Niezależnie, czy prowadzisz własną działalność czy pracujesz na etacie, ciągła edukacja branżowa to podstawa. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zacznij od czytania książek...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
opornik
Ekspert
Ekspert
Posty: 3379
Rejestracja: śr lip 23, 2003 22:01
Lokalizacja: Tarnów

Polski Ład a praca jako elektryk

Post autor: opornik »

domsat pisze: czw sty 06, 2022 22:01 Czy Polski Ład / Nieład ich zniszczy ?

Link do nagrania [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
ICE In Case of Emergency, w nagłym wypadku.
Karta Ratownicza
witek17
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 253
Rejestracja: śr mar 27, 2019 10:58

Polski Ład a praca jako elektryk

Post autor: witek17 »

Kolego opornik. Sam sobie strzelasz w stopę swoimi argumentami. Z lekka znam twoje podglądy antyPiSowskie. Timmermans i ojrolewactwo to oczywiście tajni agenci PiSu. By zniszczyć polskich elektryków wymyślili handel emisjami. Putin też jest agentem PiSu, na zlecenie Jarosława rozpoczął konflikt graniczny i przekazał go do wykonania Łukaszence. Potem podniósł ceny gazu. To PiS i jego tajni agenci Balcerowicz, Lewandowski, itd., doprowadzili do wyniszczenia rodzimego przemysłu. Dzisiaj szukałem polskich producentów wyłączników nadprądowych. O naiwności :D Na większość przykładów musicie poczekać, bo mam bardzo ważne, prywatne zadanie do wykonania.
A Pan Kluska? W starożytnej Grecji Prawda była ukryta za wieloma zasłonami. Im więcej zasłon odsłoniłeś, tym blask Prawdy był jaśniejszy. Ci, którym udało się zdjąć ostatnią zasłonę, ślepli, od blasku Prawdy. Pan Roman jest dopiero przy drugiej zasłonie.
Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2475
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Polski Ład a praca jako elektryk

Post autor: elmontjs »

witek17 pisze: pt sty 07, 2022 0:15 Timmermans i ojrolewactwo to oczywiście tajni agenci PiSu. By zniszczyć polskich elektryków wymyślili handel emisjami. Putin też jest agentem PiSu, na zlecenie Jarosława rozpoczął konflikt graniczny i przekazał go do wykonania Łukaszence. Potem podniósł ceny gazu. To PiS i jego tajni agenci Balcerowicz, Lewandowski, itd., doprowadzili do wyniszczenia rodzimego przemysłu.
Ten mój wpis może wyląduje w koszu i wcale się nie zdziwię, ale nie dam radę obojętnie czytać takich bredni. Zastanawiam sie ile jeszcze kolego ludzie z Twoimi poglądami muszą "dostać po głowie" żeby się otrząsnąć i dostrzec dokąd zmierzamy, jako kraj. Czy Wy musicie znów zobaczyć tylko ocet na pólkach, żeby podnieść narodowe ruszenie ?? Tylko wtedy już zapomnijcie o wolnych wyborach.
A co da nam Polski Ład? Jak już koledzy przytoczyli słuszne publikacje to nie ma sensu kolejny, których w necie jest ogrom. Jedno co widać gołym okiem to fikcyjna dbałość o najuboższych - zyskają 100-500zł i właśnie Ci, którzy potrafią czerpać z tego radość nie zdają sobie sprawy, że to dla nich żadna podwyżka ... to smutne.
Ja i inni, którzy prowadzą działalność gospodarczą dziś musimy przeliczyć stawki, żeby utrzymać rentowność i kto za to zapłaci ? Pewnie niektórzy nazwią to krwiożerczym kapitalizmem, dla mnie to normalny mechanizm gospodarczy, który "dziś został rozregulowany"!
Ci przedsiębiorcy, którzy nie podołają, uciekną w szarą strefę - więc brawo dla rządzących właśnie sami ograniczają sobie przychody do kasy państwa. Z resztą nie dziwię sie takim wyborom; już dobiegły mnie deklarację chłopaków zajmujących się instalatorką w domkach jednorodzinnych, którzy chcą świadomie robić na czarno i mieć święty spokój.
Pozostaje jeszcze jedna kwestia...ciekawe jak kol. witek17 i inni sympatycy polskiego ładu będą komentować zwolnienia, które nieuchronnie się pojawią w trendzie spadającej produkcji, zmniejszenia popytu bo wszystkie ceny wystrzelą w górę ... wina Tuska?
Człowiek uczy się całe życie i ...
witek17
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 253
Rejestracja: śr mar 27, 2019 10:58

Polski Ład a praca jako elektryk

Post autor: witek17 »

Pan Roman odkrył już dwie zasłony. Tak napisałem. Czyli nie bredził kompletnie, ale i miał swoje celne uwagi. Na początku wspomniał o "odzłoceniu" pieniądza. Od tamtego czasu wszystkie rządy (może są jakieś wyjątki?) drukują pusty pieniądz. USA to wzorcowy przykład. Kiedyś 20 dolarów to była uncja złota, dziś (nie sprawdzałem) jakieś 1500, ale bywało i 2000. Tak się psuje pieniądz. ZUS musi być wspomagany ze Skarbu Państwa, bo nasze składki błyskawicznie zjada inflacja. Za Pandemię trzeba będzie ostro beknąć. Myślicie, że skąd się wzięły pieniądze na utrzymywanie firm przy życiu? Za płacenie pracownikom za pseudopracę, byle nie niszczyć firm? Bo raz rozwaloną firmę (jak Stocznię za czasów liberałów) niezwykle trudno ożywić. W innych krajach, gdzie takiej pomocy nie było, nie było problemów? Nie zwijali firm? Kto podpisał pakt z Brukselą o emisjach? Zresztą sami chcieliście do UE i teraz trzeba będzie zbierać baty za ich nieprzemyślane rozporządzenia, a biegunka legislacyjna, to w sporej części zasługa Brukseli, trzeba się przystosować do ich dyrektyw i zmieniać przepisy. Powiesz - ale dostaliśmy kasę na rozwój. Wiele widziałem, w tym projekty godne filmu Miś. Kasa, która poszła na bzdety, durnowacizny, towary z Zachodniej Europy (tak się doi owce, daje im kasę, sprzedaje towar, a dług rośnie), ale ktoś zarobił na tym. Cała reszta generalnie straciła. Bo niewielu zarobiło, reszta nadal tkwi w g... i nie wiedząc o tym płaci składki, które Polska odprowadza do Brukseli.
Gaz, energia - to oczywiście wina PiS. Przyjdzie Donald, to od razu zaoszczędzi na karach z Trybunału Sprawiedliwości i wyłączy Turów, a wy będziecie siedzieć przy świeczkach, patrząc smętnie w czarne monitory. Sami narzekacie na nadmiar paneli, a potem na ustawę, która zniechęca ich do pchania mocy w nieprzystosowaną sieć. Że Operatorzy nie zmodernizowali sieci. Tak wygląda polska rzeczywistość, w tym polski kapitalizm. Musielibyśmy jako społeczeństwo latami płacić wyższe rachunki za prąd. Od wielu lat, by operatorzy zaoszczędzili na modernizację sieci. Ale polska mentalność, w tym tez drobnych biznesmenów (nie napiszę, jak powinna się nazywać część z nich, bo byś wyciął :D ) powoduje, że jak jest kasa, to trzeba ją zjeść, a potem narzekać i żebrać. Zapytaj pracowników Operatorów, jak fajnie i spokojnie im się żyło. A źli panelarze im psują święty spokój. Mógłbym napisać książkę, tu na forum, ale pewnie byś się nie zgodził, a jak wspomniałem, teraz nie mam czasu.
Jeszcze o jednym muszę wspomnieć. Szukałem inwestorów do swoich pomysłów. Same narzekania. Drogo. Kto to kupi? Etc. etc. Chodziło o naprawdę śmieszne kwoty, jak na biznes z wielkimi perspektywami. Odpowiednik samochodu z wyższej półki. I co? Nie, dziękuję, nie jesteśmy zainteresowani. Za to w kilka dni później pojawiał się samochód :D Daleko wam do biznesmenów (piszę ogólnie, nie wnikając w poszczególne przypadki). Nadal króluje mentalność dzieci w sklepie z zabawkami. Zresztą dotyczy to całego społeczeństwa.
Awatar użytkownika
opornik
Ekspert
Ekspert
Posty: 3379
Rejestracja: śr lip 23, 2003 22:01
Lokalizacja: Tarnów

Polski Ład a praca jako elektryk

Post autor: opornik »

witek17 pisze: pt sty 07, 2022 8:02 Kto podpisał pakt z Brukselą o emisjach?
Skoro poruszyłeś sprawę misji. Przypomnij ile to kasy wpłynęło do budżetu państwa od 2015 roku ze sprzedanych praw do emisji? Przy okazji napisz na co te pieniądze powinny być przeznaczone i na co zostały przeznaczone.
Co do OSD, słyszałeś może o spółkach córkach OSDwęgiel, OSDwydobycie i szereg innych? Nie wiesz skąd te spółki córki powzięły kasę? OSD zostały wydojone i zdrenowane. Dlatego od kilku lat w sprawach modernizacji sieci niewiele się dzieje.
ICE In Case of Emergency, w nagłym wypadku.
Karta Ratownicza
Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2475
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Polski Ład a praca jako elektryk

Post autor: elmontjs »

witek17 pisze: pt sty 07, 2022 8:02 Ale polska mentalność, w tym tez drobnych biznesmenów (nie napiszę, jak powinna się nazywać część z nich, bo byś wyciął :D ) powoduje, że jak jest kasa, to trzeba ją zjeść, a potem narzekać i żebrać
Może koledze ciut rozjaśnię sytuacje, w której się nie bardzo odnajdujesz. Drobni biznesmeni dostosują się do nowych warunków, bo muszą. To, że wobec perspektywy zwiększenia podatków i zwiększenia kosztów własnych Ci biznesmeni podniosą ceny swoich usług i produktów to chyba naturalne zjawisko. Tylko teraz odpowiedz sobie w którą grupe społeczną przesunie się, jak to nazwałeś,: "narzekanie i żebranie"? Na domiar złego, jeżeli zmniejszy się popyt na rynku "Ci biznesmeni" nie mogą w nieskończoność rekompensować zmniejszenia swojej produkcji podwyżką cen, tylko zaczną się redukcje etatów i do "narzekania i żebrania" dojdzie lament i bezrobocie, ale czy biznesmenów? Jeżeli dziś głos podnoszą przedsiębiorcy to na pewno po części w obronie swojego interesu (zgadzam się), tyle , że on oparty jest na dobru jego pracowników. To taki prosty mechanizm, który już dawno działa: rozwija się przedsiębiorca, pracownicy mają lepsze warunki pracy.
I pewnie, że jest granica, kiedy system rozłoży na łopatki mikro i małe przedsiębiorstwa, tylko, że te ciągną bardzo mocno wózek naszej gospodarki a więc i finansuję wszystkie "500+" itp, więc co dojdzie do narzekania, żebrania i lamentu ?...odpowiedz sobie kolego sam.
A tu, z dedykacją dla Ciebie raport, który opracował fundusz powołany przez sam PiS a z niego dowiesz się jaki udział w zatrudnieniu, w PKB (i wiele innych danych) mają mikro o małe przedsiębiorstwa : [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Człowiek uczy się całe życie i ...
Sylwester
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 908
Rejestracja: czw lip 24, 2003 22:18
Lokalizacja: Milanówek

Polski Ład a praca jako elektryk

Post autor: Sylwester »

15 czerwca 2020r Morawiecki zmienił umowę z Gazpromem. Od tego momentu musimy płacić ceny giełdowe a nie ceny wynegocjowane wcześniej z Gazpromem. Węgrzy mają tańszy gaz bo nie mają cen giełdowych tylko kupują bezpośrednio.
Bogdankiz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 539
Rejestracja: śr lut 18, 2004 22:42
Lokalizacja: Pomorze

Polski Ład a praca jako elektryk

Post autor: Bogdankiz »

Hi

Pragnę zauważyć że państwa zachodnie mają podpisane umowy z Rosją i Rosja mimo to ogranicza dostawy gazu, czy my bylibyśmy wyjątkiem ?
Pozdrawiam Bogdan :)
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Polski Ład a praca jako elektryk

Post autor: Simcode »

Sylwester pisze: ndz sty 09, 2022 11:33 15 czerwca 2020r Morawiecki zmienił umowę z Gazpromem. Od tego momentu musimy płacić ceny giełdowe a nie ceny wynegocjowane wcześniej z Gazpromem.
Chyba śnisz.
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Masz krótką pamięć jak wtedy rosyjski wywiad szantażował Pawlaka przed podpisaniem umowy. Więc się zgodził na najwyższą cenę w europie. Zaraz potem Tusk wypi...ł go z rządu.
Sylwester pisze: ndz sty 09, 2022 11:33 Węgrzy mają tańszy gaz bo nie mają cen giełdowych tylko kupują bezpośrednio.
Węgrzy płacą mniej bo liżą się z Putinem .
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Więcej czytaj prawdziwych wiadomości, a nie bredni z niepewnych źródeł.
ODPOWIEDZ