Przeniesienie licznika

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
qropatwa
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 11, 2022 20:04

Przeniesienie licznika

0
Post autor: qropatwa »

Witam wszystkich,

Jako nowy użytkownik, mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale. Mam pewien problem do rozwiązania i nie do końca wiem jak to wykonać. Wszystko zaczyna się od tego, że chciałbym wynieść z korytarza licznik na zewnątrz. Dokłądniej rzecz ujmując chciałbym go wynieść w miejsce na elewacji budynku, w którym obecnie znajduje się złącze kablowe. W miejscu tym nie specjalnie jest miejsce na dwie szafki/drzwiczki/rozdzielnice, poza tym wyglądałoby to i tak szpecąco. Dlatego najbardziej chciałbym wynieść układ pomiarowo-rozliczeniowy w miejsce ZK.

Tutaj pojawia się problem. Moje ZK to tak naprawdę metalowe drzwiczki rewizyjne do wykutego w ścianie otworu. W środku, od dołu przychodzą kable od poprzedniego i od następnego domu (złącze przelotowe), które złączone są na zaciskach BMów 3x25A. Od tych samych BMów odchodzi WLZ o przekroju 4x4mm2. W domu z kolei jest zabezpieczenie przedlicznikowe 3x25A, licznik i zabezpieczenia obwodów (wszystko topikowe).

Ponieważ jak wspomniałem w okolicy ZK nie ma miejsca na dodatkową rozdzielnicę, poza tym wyglądałoby to słabo, to chciałbym zmodernizować ZK - wykuć te drzwiczki, wywalić BMy, osadzić nową rozdzielnicę, a w niej RBK00, licznik i ogranicznik mocy, czyli tak jak wyglądają współczesne ZK, w zależności od tego co sobie Tauron wymyśli.

Na czym polega problem? Tauron nie widzi potrzeby, aby wykonać w/w prace i poleca znaleźć elektryka współpracującego z nimi, który będzie wiedział jak to zrobić. Elektrycy nie chcą się tego podjąć, twierdząc, że będzie problem z odłączeniem zasilania, bo trzeba wyłączyć zasilanie w stacji trafo. Żeby było śmieszniej, niektórzy prześcigają się w dziwnych argumentach, jak np. "stare BMy są trwalsze niż RBK i nie ma sensu tego wymieniać", czy "taniej będzie zapłacić za licznik AMI+ z odczytem zdalnym, żeby inkasent nie chodził po domu".

Dlatego pytanie do Was - jak to ugryźć, albo gdzie/jak znaleźć elektryka który się tego podejmie? Inwestycja w okolicach Wrocławia.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
Andriana.Gor
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 27, 2022 15:58

Przeniesienie licznika

0
Post autor: Andriana.Gor »

Mam ten sam problem.
Proszę o polecenie dobrego elektryka we Wrocławiu. Z góry dziękuję.
Andriana marketing managerem w Barbercompany[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!](sklep internetowy z kosmetykami dla nowoczesnych mężczyzn).
ODPOWIEDZ