Problem z sygnałem GPS

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
AEM
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 20, 2022 0:32

Problem z sygnałem GPS

0
Post autor: AEM »

Witam, szukam porady ludzi mądrzejszych ode mnie. W samochodzie mam zainstalowany moduł android. Wszystko działa poza sygnałem GPS. Moduł nie łapie satelit (raz łapie, raz nie). Kroki jakie poczyniłem aby wyeliminować problem.
- wymiana anteny
- wymiana modułu

teraz pewnie myślicie no ok ale dlaczego piszę tutaj a nie na forum samochodowym ? dlatego, że zauważyłem, że jak dotykam kabla od GPS bądź nim poruszam to wtedy moduł wykrywa satelity. Bardzo dobrze to widać na filmiku który nakręciłem:


możliwe, że kabel się gdzieś uszkodził przy montażu ? w sumie tylko w jednym miejscu jak nim ruszam to wtedy zmienia się jego "siła". Raz było nawet tak, że trzymałem kabel pod kokpitem jak by w garści i jak tylko dotykałem do niego palcem wskazującym to łapał satelity jak tylko oderwałem palec to tracił i tak w kółko, nie wiem czy moja ręka go uziemiała ? niestety jestem laikiem. Doszkalam się, żeby zrozumieć problem ale na tą chwilę mnie to przerasta.

kupiłem nawet urządzenie do pomiarów elektrycznych. Na wyjściu z z modułu z gniazda GPS jest napięcie 3 V czyli wszystko prawidłowo.

Już totalnie nie mam pojęcia co to może być. Może coś tam zagłusza ten kabel od anteny chociaż jest on ekranowany. Zastanawiam się czy nie kupić taśmy ekranującej i nie okleić ten kabelek.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam
Adam

//edit

podłączyłem antenę oryginalną od samochodu, tą co jest na dachu. Na początku jest idealnie, ale po ok 6 minutacha jadąc testowo tą samą trasą zawsze w stym samym miejscu nagle traci łączność z satelitami i już nie działa do momentu kiedy nie zostawię auta wyłączonego na jakąś godzinę. Po godzinie to samo, wsiadam, jest idealnie ale po ok 6 minutach i takiej samej przebytej trasie jak wcześniej znowu traci satelity.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ