Dodatkowe uziemienie - jak połączyć?

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
lwro2809
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 21, 2022 19:22

Dodatkowe uziemienie - jak połączyć?

0
Post autor: lwro2809 »

Cześć. Za miesiąc będę wylewał płytę fundamentową 6x5m pod budynek gospodarczy/garaż. Planuję zrobić uziemienie fundamentowe po obrysie gdzie grubość płyty to ok. 30cm. Do garażu bedzie doprowadzany kabel ziemny 5x4 z rozdzielnicy domowej, w garażu będzie podrozdzielnica. Pytanie mam takie: Czy muszę łączyć uziemienie domu z uziemieniem garażu Bednarką czy wystarczy w podrozdzielnicy uziemić szynę pe?

Co do uziomu fundamentowego czy mogę go wykonać gdy cała płyta bedzie wylana na podsypce z kamienia?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 430
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Dodatkowe uziemienie - jak połączyć?

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

Uziom wykonujesz jako kratowy pod płytą, najlepiej w gruncie rodzimym. Ja robiłem w pospółce.
lwro2809
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 21, 2022 19:22

Dodatkowe uziemienie - jak połączyć?

0
Post autor: lwro2809 »

A mogę wiedzieć dlaczego pod płytą a nie w płycie? do rodzimego gruntu nie mam dostępu bo pospółka już jest, ponieważ stał na niej poprzedni garaż.
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 430
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Dodatkowe uziemienie - jak połączyć?

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

Bo płyta najczęściej jest izolowana od gruntu styrodurem :-(
ODPOWIEDZ