Jaki wyłącznik nadprądowy zastosować?

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Awatar użytkownika
Bolo1971
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 24, 2022 9:29
Lokalizacja: Opolskie

Jaki wyłącznik nadprądowy zastosować?

0
Post autor: Bolo1971 »

Witam serdecznie. Mam pytanie do fachowców o zabezpieczenie podgrzewacza przepływowego 9kw zasilany na dwie fazy 230v z przewodem Pe. Jaki powinien być wyłącznik nadprądowy 3 torowy, 2torowy czy także można zastosować dwa jednotorowe wyłączniki, dodam że obecnie mam zainstalowany trzy torowy bemko 20A plus RCD 4 polowy 25A. Chciałem wymienić te zabezpieczenie bemko na lepszy wyłącznik nadprądowy, czy dwa wyłączniki nadpradowe jednotorowe 20A firmy hager lub ABB można zastosować zamiast bemko. Czy takie podłączenie dwóch osobnych wyłącznikow nadprądowych może spowodować awarje podgrzewacza, gdyż może wyłączyć jeden wyl. nadprądowy zamiast dwóch. w jednym czasie. W przypadku wyłącznia nadprądowego dwupolowego występuje jeden człon czyli wyłącza dwie fazy 230v jednocześnie..

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ