Projekt zasilania napędu bramy

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Re: Projekt zasilania napędu bramy

0
Post autor: Simcode »

domsat pisze: śr mar 16, 2022 22:04 Przejazd na osiedle to jednak nie autostrada.
Ale miejsce narażone na uszkodzenie.
2.4 Ochrona kabli
2.4.1 Ochrona kabli przed uszkodzeniami mechanicznymi
c) ułożone w ziemi pod drogami, torami itp

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt zasilania napędu bramy

0
Post autor: domsat »

OK kol. Simcode - jak będziesz miał własny domek i bramę z napędem to oczywiście kabelki zakop na 100 cm w rurze 110. Ochrona musi być ! Powodzenia. :)
marcin225
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 281
Rejestracja: śr lip 15, 2009 19:01
Lokalizacja: ...

Re: Projekt zasilania napędu bramy

0
Post autor: marcin225 »

Poważnie układasz bezpośrednio w ziemi kable pod przejazdami? :D Gratuluję w takim razie.
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt zasilania napędu bramy

0
Post autor: domsat »

Do kol. marcin225 - nie wykonuję przejść pod drogami, to nie moja bajka. Jak wspomniałem czasami mam montaż okablowania napędu bramy na posesji domku = głębokość 50 cm, wszystkie kable ziemnej bez żadnych rur.
I ta sama rada:
- jak będziesz miał własny domek i bramę z napędem to oczywiście kabelki zakop na 100 cm w rurze 110. Ochrona musi być ! Powodzenia. :)
Koledzy - zamykam temat, bo nadajemy na różnych falach.
Bolos
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 26, 2021 20:30

Re: Projekt zasilania napędu bramy

0
Post autor: Bolos »

fi110 pod drogą wewnętrzną na głębokości metra wcale nie jest przerostem w formy nad treścią, projektant zasugerował się prowadzeniem kabli pod drogami publicznymi, zresztą słusznie.
A co do porównania drogi osiedlowej z autostradą - pod autostradami układa się fi 160/200
ODPOWIEDZ