Na jaki prąd dobrać zabezpieczenie jednofazowe

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
dziambo_nor
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 21, 2020 10:39

Na jaki prąd dobrać zabezpieczenie jednofazowe

Post autor: dziambo_nor »

Witam.
Mając rozdzielnicę w której maksymalna prąd zwarciowy początkowy wynosi 34 kA (jest to oczywiście prąd trójfazowy) to do doboru zabezpieczenia jednofazowego znajdującego się w tej szafie przyjmuję się tą wartość czy liczy maksymalny prąd zwarciowy jednofazowy ( podobnie jak przy pętli zwarcia tylko rezystancja i reaktancja do zabezpieczenia jednofazowego, współczynnik Cmax oraz brak korekcji rezystancji przewodów zasilających rozdzielnicę) Co jest właściwe? Muszę szukać eski o Icw>34kA lub dobezpieczać bezpiecznikiem? Czy wystarczy dać zabezpieczenie z Icw wiekszym niz maksymalny prąd zwarciowy jednofazowy w rodzielnicy?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt mar 15, 2022 13:30 przez dziambo_nor, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » teraz

Niezależnie, czy prowadzisz własną działalność czy pracujesz na etacie, ciągła edukacja branżowa to podstawa. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zacznij od czytania książek...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ