Co przedstawia ten symbol?

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Kkowalik
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 21:07

Co przedstawia ten symbol?

0
Post autor: Kkowalik »

Ktoś ma pomysł co może przedstawiać poniższy symbol?
chrome_UM5ZHngQQW.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
Konowal
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 42
Rejestracja: pn sie 11, 2003 13:08
Lokalizacja: Świdnik

Re: Co przedstawia ten symbol?

0
Post autor: Konowal »

Wygląda jak różnicówka .... hmmm
Kkowalik
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 21:07

Re: Co przedstawia ten symbol?

0
Post autor: Kkowalik »

najprawdopodobniej jakiś rodzaj sterowanego wyłącznika ale nie jest to RCD
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Re: Co przedstawia ten symbol?

0
Post autor: Simcode »

Kkowalik pisze: pn kwie 04, 2022 8:43 Ktoś ma pomysł co może przedstawiać poniższy symbol?
To symbol przekładnika . Zapewne do zabezpieczeń wyłącznika.
Pozycja normy PN-EN 60617 - 167-06-09-10
Kkowalik
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 21:07

Re: Co przedstawia ten symbol?

0
Post autor: Kkowalik »

Simcode pisze: pn kwie 04, 2022 16:31
Kkowalik pisze: pn kwie 04, 2022 8:43 Ktoś ma pomysł co może przedstawiać poniższy symbol?
To symbol przekładnika . Zapewne do zabezpieczeń wyłącznika.
Pozycja normy PN-EN 60617 - 167-06-09-10
jednym z elementów tego aparatu jest najprawdopodobniej przekładnik ale na pewno cały symbol nie jest symbolem przekładnika.

Z tego co do tej pory jeszcze udało mi się ustalić jest to prawdopodobnie jakiś element rozdzielnicy kolejowej do ogrzewania zwrotnic
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Re: Co przedstawia ten symbol?

0
Post autor: Simcode »

Kkowalik pisze: pn kwie 04, 2022 17:26 Z tego co do tej pory jeszcze udało mi się ustalić jest to prawdopodobnie jakiś element rozdzielnicy kolejowej do ogrzewania zwrotnic
Ogrzewanie kolejowe nie ma nic wspólnego z symbolami elektrycznymi na schematach. To jest symbol przekładnika a że jest połączony kreską z stycznikiem to znak że wpływa na jego działanie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Co przedstawia ten symbol?

0
Post autor: KonradOW »

Kkowalik pisze: pn kwie 04, 2022 17:26
Simcode pisze: pn kwie 04, 2022 16:31
Kkowalik pisze: pn kwie 04, 2022 8:43 Ktoś ma pomysł co może przedstawiać poniższy symbol?
To symbol przekładnika . Zapewne do zabezpieczeń wyłącznika.
Pozycja normy PN-EN 60617 - 167-06-09-10
jednym z elementów tego aparatu jest najprawdopodobniej przekładnik ale na pewno cały symbol nie jest symbolem przekładnika.

Z tego co do tej pory jeszcze udało mi się ustalić jest to prawdopodobnie jakiś element rozdzielnicy kolejowej do ogrzewania zwrotnic
No to świetnie, że od razu się dowiadujemy, że to jest zastosowanie specjalne, a nie z domku jednorodzinnego.
Mi wygląda na stycznik z przekładnikiem do kontroli prądu płynącego przez niego. Coś w rodzaju pracy wyłącznika silnikowego, tylko działający na stycznik lub przyłączony do sterownika.
np. zgodnie z par.19. pkt. 1 ppkt.4 z 2015 roku.
Kolejarze to trochę inni elektrycy, niestety zdają sobie sprawę, z tego, że jak słabo dokręcą śrubkę, to mogą być Szczekociny Dwa.
Nie masz większego schematu, może będzie można wywnioskować co toto robi.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
Kkowalik
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 21:07

Re: Co przedstawia ten symbol?

0
Post autor: Kkowalik »

Simcode pisze: pn kwie 04, 2022 18:01
Kkowalik pisze: pn kwie 04, 2022 17:26 Z tego co do tej pory jeszcze udało mi się ustalić jest to prawdopodobnie jakiś element rozdzielnicy kolejowej do ogrzewania zwrotnic
Ogrzewanie kolejowe nie ma nic wspólnego z symbolami elektrycznymi na schematach. To jest symbol przekładnika a że jest połączony kreską z stycznikiem to znak że wpływa na jego działanie.
A jednak ma coś wspólnego z symbolami elektrycznymi na schematach bo tak się składa że schemat rozdzielnicy elektrycznego ogrzewania rozjazdów to nic innego jak schemat elektryczny z tą różnicą że mogą się na nim pojawiać nieco odmienne symbole niż np. w schemacie instalacji elektrycznej domu jednorodzinnego.
Nie, nie jest to symbol przekładnika. Jest to symbol aparatu/urządzenia który zapewne zawiera w sobie jakiś rodzaj przekładnika. Wiem co oznaczają elementy składowe tego symbolu ale nie wiem jakie konkretne urządzenie/aparat/moduł (jak zwał tak zwał) przedstawia symbol jako całość.

Nie mam niestety całego schematu z którego symbol jest wycięty, udało mi się jednak dowiedzieć że jest to coś co jest właśnie wykorzystywane w rozdzielnicach elektrycznego ogrzewania rozjazdów kolejowych.
Awatar użytkownika
Konowal
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 42
Rejestracja: pn sie 11, 2003 13:08
Lokalizacja: Świdnik

Re: Co przedstawia ten symbol?

0
Post autor: Konowal »

jak nie RCD to wydaje mi się że należy chyba iść w stronę przekładnika współpracującego z zabezpieczeniem
Vmkriss34
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 127
Rejestracja: wt paź 10, 2017 10:45

Re: Co przedstawia ten symbol?

0
Post autor: Vmkriss34 »

Konowal pisze: wt kwie 05, 2022 8:07 jak nie RCD to wydaje mi się że należy chyba iść w stronę przekładnika współpracującego z zabezpieczeniem
Też bym szedł w tym kierunku, bardzo przybliżony symbol widziałem w nastawialnym "przekaźniku" różnicowoprądowym, z nastawą od 0,1 do 3A.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ