Znamionowe napięcie izolacji

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
Dyziek
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 09, 2021 22:08

Znamionowe napięcie izolacji

0
Post autor: Dyziek »

Dzień dobry,
Poszukuję przewodu typu linka 3x2,5 (najlepiej okrągły), ale na napięcie znamionowe izolacji 450/750V. Przeszukałem internet, nie ma, przedzwoniłem hurtownie i także nie mają. Wiem, że są przewody 3x2,5 typu drut o napięciu na jakim mi zależy. Chciałbym dopytać się bardziej doświadczonych elektryków, ponieważ są przewody ale na napięcie 300/500, ale z tego co wiem, to po kilku latach zaczynają się problemy z wyrzucaniem RCD przez izolację. Podsumowując, orientuje się ktoś, czy produkują przewody 3x2,5 oraz 3x1,5 na napięcie 450/750V ale typu linka?

Dziękuję i pozdrawiam

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Re: Znamionowe napięcie izolacji

0
Post autor: Simcode »

Dyziek pisze: pn kwie 04, 2022 16:12 ale z tego co wiem, to po kilku latach zaczynają się problemy z wyrzucaniem RCD przez izolację.
Dziwne masz doświadczenia, twoim problemem nie jest napięcie tylko środowisko jakie się w nim znajdują. Musisz dobrać kabel do środowiska jeśli jest szkodliwe dla izolacji.
Dyziek pisze: pn kwie 04, 2022 16:12 odsumowując, orientuje się ktoś, czy produkują przewody 3x2,5 oraz 3x1,5 na napięcie 450/750V ale typu linka?
Wszystkie kable typu przemysłowego spełniają te wymagania . Wpisz w wujka kable górnicze i masz 0.6-1 kV. Cena będzie odpowiednia.
Telefonica.
Przewód H07ZZ-F 450/750 V
I wiele innych produkuje.
Dyziek
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 09, 2021 22:08

Re: Znamionowe napięcie izolacji

0
Post autor: Dyziek »

Dziękuję
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Znamionowe napięcie izolacji

0
Post autor: domsat »

Przewód H07ZZ-F 3G2,5 - Lappkabel - 4.600 + VAT/100 m. Dziękuję.
Autorze tematu - gdzie słyszałeś o zadziałaniu różnicówki z przewodami 300/500 - na imieninach u cioci = kiedyś czy w Internecie = dziś. Zakładam, że chodzi o instalacje pracujące w standardowych warunkach czyli mieszkania, biura itp a nie przemysł wydobywczy czy ciężki. Otóż to co słyszałeś to jest nieprawda. Eksploatuję w swojej instalacji RCD od końca lat 80-tych. Byłem pierwszy w Łodzi, który kupił P121 Fael w ówczesnym Elmecie. Temat stosowania przewodów z nap. izolacji 450/750 był kilka lat temu poruszany z szkoleniu NKT. To szersza sprawa.
A jeśli koniecznie szukasz linki to polecam BiT 750 3G2,5 - Bitner - ok.800,- + VAT/100m.
Warto znać ofertę polskich producentów, jest naprawdę szeroka. Nie ograniczać się tylko do YDY/YDYp 3x1,5/2,5. Pisałem już o tym.
ODPOWIEDZ