Dobór Ochronników (ogranicznikow przepiec)

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Ariu
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 19, 2022 15:02

Dobór Ochronników (ogranicznikow przepiec)

0
Post autor: Ariu »

Witam.
Panowie Fachowcy, wiem ze temat wielokrotnie wałkowany, ale czytając kazdy kolejny mam co raz wiekszy mętlik w glowie.

Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego ogranicznika i jego zabezpieczenia.

Od Trafo kabel w ziemi do złącza i ze zlacza do Rozdzielnicy Glownej. Moc przyłączeniowa 100kW od zlacza do Rozdzielnicy okolo 40m.
Budynek z instalacja odgromowa z otokiem.

Typ sieci w rozdzielnocy głównej TN-C z podziałem PEN na PE i N (TN-C-S )



Podrozdzielnia zasilana z RG (po podziale PEN) zasilana kablem 5x25 odleglosc ok 10 m


Pytanie. Jaki i jakiej firmy powinien znalesc sie ogranicznik przepiec w Rozdzielnicy glownej z jakim zabezpieczeniem, a jaki w podrozdzielni ?

Bardzo prosze o pomoc, bo nigdy nie mialem stycznosci z doborem ogranicznikow i nie chcialbym czegos popsuć

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 429
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Re: Dobór Ochronników (ogranicznikow przepiec)

0
Post autor: PGR Mąkowarsko »

Zaraz "znafcy" zacytują normy, powiedzą że każdy przypadek jest indywidualny i nie mogą na podstawie danych co podałeś (bardzo konkretnych) nic ustalić...
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Dobór Ochronników (ogranicznikow przepiec)

0
Post autor: KonradOW »

PGR Mąkowarsko pisze: pt maja 20, 2022 22:02 Zaraz "znafcy" zacytują normy, powiedzą że każdy przypadek jest indywidualny i nie mogą na podstawie danych co podałeś (bardzo konkretnych) nic ustalić...
Tak, to by powiedział ubezpieczyciel przy likwidacji szkody.
Projekt z obliczeniami był? No nie.
No to nic nie ustalono i z ubezpieczenia wypłata okrągłe 0 zł.
To tak na szybko:

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
RG 3x DEHNbloc® M 1 255 (FM)
R2 DEHNguard® M TNS 275 (FM)
Auuuuu, zabolało mnie w udo, znaczy kieszeń...
Lokalizacja uszkodzeń kabli
ODPOWIEDZ