Czy dobrze odczytuję schemat pakieciaka

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
szwelx
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 11, 2022 9:50

Czy dobrze odczytuję schemat pakieciaka

Post autor: szwelx »

Dzień dobry,
sprawa prosta, ale zamówiono u nas w firmie już dwa razy złe pakieciaki, dlatego chciałbym się upewnić, żeby nie dołączyć do grona wyśmiewanych :) .
Czy poniższy schemat przedstawia połączenia łącznika krzywkowego, który umożliwia podłączenie do niego trzech przewodów zasilających oraz 9 przewodów odpływowych (3x3 żyły robocze dla trzech różnych odbiorników), czyli łącznie dwanaście biegunów? Podłączenie go powodowałoby ciągłe podawanie napięcia na jeden z odbiorników trójfazowych bez możliwości uzyskania pozycji zerowej, w której napięcie dochodzi do przełącznika, ale nie wychodzi na żaden z odbiorów?

Schemat pobrany z katalogu Apatora "Aparatura łączeniowa 2020_2021".
Załączniki
1-2-3
1-2-3
apator.png (13.99 KiB) Przejrzano 55 razy

Post Reklama Sklep dla Elektryków » dostępny teraz

Jeżeli chcesz być Elektrykiem powinieneś wiedzieć, że Twoim najważniejszym zadaniem będzie nauka. Poszerzanie swojej wiedzy oraz umiejętności to niezbędne elementy sukcesu w naszej branży. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zobacz nasze szkolenia...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ