Jakie uprawnienia na pomiary

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
XLooQx
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 23, 2022 17:26

Jakie uprawnienia na pomiary

0
Post autor: XLooQx »

Witam po raz drugi :)
Mam takie pytanie, jakie warunki trzeba spełniać żeby móc zrobić uprawnienia na pomiary ?
Czy wcześniej musze mieć jakieś uprawnienia?
Jeżeli napisałem post w złym dziale to proszę napisać to przeniosę
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Jakie uprawnienia na pomiary

0
Post autor: KonradOW »

XLooQx pisze: śr maja 25, 2022 12:33 jakie warunki trzeba spełniać żeby móc zrobić uprawnienia na pomiary ?
tak naprawdę, to musisz mieć odłożone ok. 800 zł, bo tyle kosztuje egzamin z gwarancją zdania, tj. płatne po egzaminie. Niektórych dostajesz listę pytań, które masz dyskretnie odczytać do kamery, ponieważ egzamin jest nagrywany i może być tak:
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
A tak jest nagranie, na którym widać, że "zdaweł i umieł".
XLooQx pisze: śr maja 25, 2022 12:33 Czy wcześniej musze mieć jakieś uprawnienia?
Jak zdawałem na studiach na Politechnice Warszawskiej, to prowadzący zajęcia (a zarazem wykładowca PW) i egzamin nie dawał pomiarów studentom na 2 roku, bo uważał, że jeszcze taki nie umie.
Teraz odpowiedź: nie trzeba.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
XLooQx
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 23, 2022 17:26

Re: Jakie uprawnienia na pomiary

0
Post autor: XLooQx »

Dzieki za odpowiedz ale jak mógłbyś to trochę rozwinąć .
Jakie uprawnienia musze posiadać np do odbioru domu ?
Czy muszę posiadać wcześniej jakieś inne uprawnienia czy bez żadnych uprawnien moge odrazu iść na pomiary itd?
I jeszcze pytanie trochę w innym kierunku czy jest może osoba na forum zajmujaca się ,,inteligentna instalacja " ?
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Jakie uprawnienia na pomiary

0
Post autor: KonradOW »

XLooQx pisze: pn maja 30, 2022 16:19 Czy muszę posiadać wcześniej jakieś inne uprawnienia czy bez żadnych uprawnien moge odrazu iść na pomiary itd?
Według mnie nie, ale zapytaj się komisji czy Ci da. Być może cena wzrośnie...
XLooQx pisze: pn maja 30, 2022 16:19 I jeszcze pytanie trochę w innym kierunku czy jest może osoba na forum zajmujaca się ,,inteligentna instalacja " ?
Rzuć pytanie, może się znajdzie jakiś frajer co odpowie za darmo.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
XLooQx
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 23, 2022 17:26

Re: Jakie uprawnienia na pomiary

0
Post autor: XLooQx »

Według mnie nie, ale zapytaj się komisji czy Ci da. Być może cena wzrośnie...
KonradOW nie szukam drogi na skróty i za kase. Pytam jak to wygląda bo kiedyś będę chciał mieć takie uprawnienia ale wcześniej będę chciał iść do kogoś na przyuczenie. Jak już coś robić to dobrze a nie wziąć kase i narazie.
Rzuć pytanie, może się znajdzie jakiś frajer co odpowie za darmo.
Ja tylko zapytałem czy jest może tutaj taka osoba. Kto powiedział, że chce za darmo ?
Jeśli była by taka osoba to mam kilka pytań ale to może już na PW
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.
krzaczek
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie uprawnienia na pomiary

0
Post autor: krzaczek »

Bardzo jestem ciekaw, gdzie za ok. 800 zł ma się pewność zdania egzaminu, za który dodatkowo płaci się po fakcie.
Do dnia 02 lipca, żeby uzyskać uprawnienia grupy 1, na stanowisku dozoru, w zakresie wykonywania prac kontrolno pomiarowych, bo jak rozumiem takie Kolegę interesują, wystarczyło przyjść na egzamin, wypełnić wniosek o sprawdzenie kwalifikacji, zaznaczając jakich urządzeń i instalacji mają uprawnienia dotyczyć, dokonać wpłaty (przed egzaminem) i zdać egzamin. Nie trzeba było mieć wcześniej żadnych uprawnień, niezbędna była wiedza. Dnia 02.07.2022 weszło w życie nowe Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, które wywróciło wszystko do góry nogami i skomplikowało sytuację tak bardzo, że wiele komisji wstrzymało przeprowadzanie egzaminów do czasu wyjaśnienia całego bałaganu spowodowanego radosną twórczością urzędników.
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Jakie uprawnienia na pomiary

0
Post autor: KonradOW »

krzaczek pisze: czw lip 07, 2022 12:27 Bardzo jestem ciekaw, gdzie za ok. 800 zł ma się pewność zdania egzaminu, za który dodatkowo płaci się po fakcie.
poszukaj na fejsie, u wujka google: uprawnienia sep płatne po zdanym egzaminie
Daje odpowiedź:
Przy zapisie na 2 lub 3 grupy koszt szkolenia w cenie jednego! U nas płacisz dopiero po zdanym egzaminie! Dzięki temu firmy, które rozpoczęły z nami współpracę, nadal ją kontynuują i szkolą u nas swoich pracowników. Osoby indywidualne polecają nas i wracają po odnowienie uprawnień.
Tak jak z innymi rzeczami, utrudnionymi przez państwo - prostytucją, narkotykami, wódką. Nie można, ale jak się bardzo chce, to wszystko jest, tylko trzeba widzieć jak znaleźć. Oczywiście droższe.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
krzaczek
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie uprawnienia na pomiary

0
Post autor: krzaczek »

W sumie to chyba powinienem podziękować Koledze za podanie informacji pozwalających zidentyfikować taką "profesjonalną" firmę prowadzącą szkolenia i organizującą egzaminy. Wszedłem na stronę tej firmy. Najbardziej przykre jest to, że w jej ramach działają 2 komisje powołane przez URE. Smutne, że ktoś chwali się ewidentnym łamaniem prawa, a komisje jeszcze to legitymizują. Same komisje są dość specyficzne, bo działają pod szyldem tego samego stowarzyszenia i w dużej mierze składają się z tych samych ludzi. Czy Państwo utrudnia zdobycie uprawnień? Można powiedzieć, że tak, podobnie jak utrudnia zdobycie prawa jazdy. Ale tam jakoś nikt nie marudzi, że musi zapłacić przed egzaminem.
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Jakie uprawnienia na pomiary

0
Post autor: KonradOW »

krzaczek pisze: pt lip 08, 2022 11:10 W sumie to chyba powinienem podziękować Koledze za podanie informacji pozwalających zidentyfikować taką "profesjonalną" firmę prowadzącą szkolenia i organizującą egzaminy.
Przecież to nie jedna, tylko pierwsza, co najwięcej wydaje na pozycjonowanie w googlach.
krzaczek pisze: pt lip 08, 2022 11:10 Czy Państwo utrudnia zdobycie uprawnień? Można powiedzieć, że tak, podobnie jak utrudnia zdobycie prawa jazdy.
Nie, państwo jest z tektury i dykty. Oficjalnie trzeba mieć wiedzę i doświadczenie i zdać egzamin, a jak trzeba mieć, to robi się tak, aby było dobrze i mieć.
Na tej tekturze jest napisane: Nie wolno, przepisy, ustawy, zezwolenia itd.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
ODPOWIEDZ