Jakie uprawnienia na pomiary

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
XLooQx
Rozmówca
Rozmówca

Jakie uprawnienia na pomiary

Post autor: XLooQx »

Witam po raz drugi :)
Mam takie pytanie, jakie warunki trzeba spełniać żeby móc zrobić uprawnienia na pomiary ?
Czy wcześniej musze mieć jakieś uprawnienia?
Jeżeli napisałem post w złym dziale to proszę napisać to przeniosę
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » teraz

Niezależnie, czy prowadzisz własną działalność czy pracujesz na etacie, ciągła edukacja branżowa to podstawa. Bycie specjalistą w danym temacie pozwala osiągnąć satysfakcję, uznanie środowiska oraz lepsze wynagrodzenie. Zacznij od czytania książek...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika
KonradOW
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Re: Jakie uprawnienia na pomiary

Post autor: KonradOW »

XLooQx pisze: śr maja 25, 2022 12:33 jakie warunki trzeba spełniać żeby móc zrobić uprawnienia na pomiary ?
tak naprawdę, to musisz mieć odłożone ok. 800 zł, bo tyle kosztuje egzamin z gwarancją zdania, tj. płatne po egzaminie. Niektórych dostajesz listę pytań, które masz dyskretnie odczytać do kamery, ponieważ egzamin jest nagrywany i może być tak:
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
A tak jest nagranie, na którym widać, że "zdaweł i umieł".
XLooQx pisze: śr maja 25, 2022 12:33 Czy wcześniej musze mieć jakieś uprawnienia?
Jak zdawałem na studiach na Politechnice Warszawskiej, to prowadzący zajęcia (a zarazem wykładowca PW) i egzamin nie dawał pomiarów studentom na 2 roku, bo uważał, że jeszcze taki nie umie.
Teraz odpowiedź: nie trzeba.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
XLooQx
Rozmówca
Rozmówca

Dzieki za odpowiedz ale jak mógłbyś to trochę rozwinąć .
Jakie uprawnienia musze posiadać np do odbioru domu ?
Czy muszę posiadać wcześniej jakieś inne uprawnienia czy bez żadnych uprawnien moge odrazu iść na pomiary itd?
I jeszcze pytanie trochę w innym kierunku czy jest może osoba na forum zajmujaca się ,,inteligentna instalacja " ?
Awatar użytkownika
KonradOW
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: KonradOW »

XLooQx pisze: pn maja 30, 2022 16:19 Czy muszę posiadać wcześniej jakieś inne uprawnienia czy bez żadnych uprawnien moge odrazu iść na pomiary itd?
Według mnie nie, ale zapytaj się komisji czy Ci da. Być może cena wzrośnie...
XLooQx pisze: pn maja 30, 2022 16:19 I jeszcze pytanie trochę w innym kierunku czy jest może osoba na forum zajmujaca się ,,inteligentna instalacja " ?
Rzuć pytanie, może się znajdzie jakiś frajer co odpowie za darmo.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
XLooQx
Rozmówca
Rozmówca

Według mnie nie, ale zapytaj się komisji czy Ci da. Być może cena wzrośnie...
KonradOW nie szukam drogi na skróty i za kase. Pytam jak to wygląda bo kiedyś będę chciał mieć takie uprawnienia ale wcześniej będę chciał iść do kogoś na przyuczenie. Jak już coś robić to dobrze a nie wziąć kase i narazie.
Rzuć pytanie, może się znajdzie jakiś frajer co odpowie za darmo.
Ja tylko zapytałem czy jest może tutaj taka osoba. Kto powiedział, że chce za darmo ?
Jeśli była by taka osoba to mam kilka pytań ale to może już na PW
ODPOWIEDZ