SEE Electrical - zapisane symbole są mniejsze gdy wstawić je z powrotem na rysunek

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
Bednar121
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 47
Rejestracja: pt kwie 30, 2021 5:53

SEE Electrical - zapisane symbole są mniejsze gdy wstawić je z powrotem na rysunek

0
Post autor: Bednar121 »

Witam. Ostatnio coraz częściej korzystam z SEE Electrical (V8R2), i program bardzo mi się podoba, tylko niestety brakuje w nim bazy danych symboli i rysunków podzespołów. Postanowiłem więc, że symbole będę rysował sam, zachowując styl aplikacji (a przynajmniej zbliżony), a rzuty (rysunki do np. planowania szafy sterowniczej) zbiorę sobie ze stron producentów (dane CAD), i dostosuję do swoich potrzeb.

I wszystko idzie pięknie, z tym jednym wyjątkiem: gdy zapisuję jakiś rzut do bazy danych, a następnie wstawiam go z powrotem do rysunku, to jest on na oko tak z 10x mniejszy... Nie bardzo rozumiem co może to powodować, po kliknięciu na rzut zapisany w bazie danych w okienku "Properties" nie ma nic, więc nie ma chyba żadnego parametru który powinienem zmienić by się to nie działo, kliknięcie PPM na symbol również nie daje możliwości zmiany parametrów takich jak skala, mogę zmienić najwyżej opis i nazwę danego rzutu. Tworząc rzut grupuję go jako "Block/Macro Group", po czym przeciągam do folderu w okienku "Symbols", i nadaję mu nazwę i opis, po czym zapisuję.

Co ciekawe dzieje się tak tylko z rzutami, a symbole (do wykorzystania podczas rysowania schematu) są okej, nie skalują się w dół jak rzuty. Z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu również jeden rzut nie cierpi na tę przypadłość, pomimo że był robiony dosłownie "masowo" z kilkoma innymi rzutami, tą samą techniką, dosłownie zero różnic...

Na załączonym zrzucie ekranu widoczne są omawiane powyżej rzuty, trzy z "przypadłością" i ten jeden, który owej "przypadłości" nie zaznał, gdzie czerwonymi strzałkami zaznaczyłem "oryginały" , czyli pliki DXF po wstawieniu do programu i przeróbce, a zielonymi dokładnie te same rzuty po wrzuceniu do bazy danych i ponownym wyrzuceniu na rysunek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
Bednar121
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 47
Rejestracja: pt kwie 30, 2021 5:53

Re: SEE Electrical - zapisane symbole są mniejsze gdy wstawić je z powrotem na rysunek

0
Post autor: Bednar121 »

Sprawa rozwiązana, przynamniej w teorii. Okazuje się, iż owa "przypadłość" występuje jeżeli nadpiszę dany rzut (np. wrzucę go do rysunku, w jakiś sposób zmodyfikuję a następnie zastąpię nim symbol w bazie danych). Jeżeli zaś rzut jest wrzucony do bazy danych pod nową nazwą (lub też najpierw usunę "stary" rzut), to wszystko działa jak należy.

Wniosek? Nie nadpisywać, lecz usuwać z bazy danych i dodawać na nowo :P
ODPOWIEDZ