Książki o fotowoltaice, co wybrać?

Dyskusje o źródłach wytwarzających energię elektryczną poprzez przetwarzanie energii wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu itp.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Książki o fotowoltaice, co wybrać?

0
Post autor: Luna.Vulpo »

Chciałbym zaaznajomić się głębiej od strony profesjonalnej w temacie fotowoltaiki. A że preferuję książki nad internety to, którą książkę polecacie?
- Poradnik instalacje elektryczne. Bogdan Szymański. GLOBEnergia
- Przyrządy i instalacje fotowoltaiczne. Maciej Sibiński, Katarzyna Znajdek. PWN.
- Ogniwa słoneczne. Budowa, technologia i zastosowanie. Jastrzębska Grażyna. WKŁ
- Fotowoltaika Podręcznik dla studentów, uczniów, instalatorów, inwestorów. Ryszard Tytko
a może jakąś inną?

Jeszcze nie wiem czy się brać za instalacje a coraz więcej ludzi o to pyta, więc zanim coś zacznę robić, o ile zacznę, to przydało by się zgłębić temat.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
KonradOW
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: pn paź 11, 2021 9:53

Re: Książki o fotowoltaice, co wybrać?

0
Post autor: KonradOW »

Luna.Vulpo pisze: pn wrz 19, 2022 21:09 Chciałbym zaaznajomić się głębiej od strony profesjonalnej w temacie
Zupełnie nie potrzebnie i mało biznesmeńsko. Będziesz wiedział, że się nie da zrobić jak trzeba, tylko aby działało. I co wtedy? Nie zrobisz? Żonie Szefa szpilki odjadą sprzed nosa? Co jej powiesz? Że wszystkim się daje zrobić (szczególnie tym cyrlicowym), tylko tobie nie?
PS.
Przeczytaj każdą, to nie jest dużo.
Lokalizacja uszkodzeń kabli
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Re: Książki o fotowoltaice, co wybrać?

0
Post autor: Luna.Vulpo »

KonradOW pisze: pn wrz 19, 2022 21:28 Zupełnie nie potrzebnie i mało biznesmeńsko. Będziesz wiedział, że się nie da zrobić jak trzeba, tylko aby działało. I co wtedy? Nie zrobisz?
jeszcze nie wiem dokładnie co zrobię. Może będę dawał wysoką cenę tak by zrobić jak trzeba.
Najwyżej nikt nie zamówi. :(
KonradOW pisze: pn wrz 19, 2022 21:28 Żonie Szefa szpilki odjadą sprzed nosa? Co jej powiesz? Że wszystkim się daje zrobić (szczególnie tym cyrlicowym), tylko tobie nie?
Na szczęście lub nieszczęście nie mam szefa. :D
KonradOW pisze: Przeczytaj każdą, to nie jest dużo.
Każdą? to trochę dużo. Jakieś 500zł ;) Wiem, wiem. Wiedza kosztuje. Jednak te książki są o tym samym a nie jedna za 500 zł.
W takim razie od której zacząć? :)
ODPOWIEDZ